Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска очекува безрезервна поддршка од САД за нашиот прием во НАТО, а во врска со нерешениот спор со Грција ...
сите 30 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, се обрати на конференцијата за зголемување на конкурентноста на домашните мали и средни ...
сите 18 | | | веќе видена

20.04.2018 Учениците од тимот по роботика од Кочани пред заминувањето на меѓународниот натпревар во Детроит, имаа прием кај премиерот Зоран Заев. Заедно со ...
сите 20 | | | веќе видена

Според официјалната изјава на портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова, на територијата на сирискиот град Гута биле најдени ...
сите 100 | | | веќе видена

Покрај воведувањето на прогресивниот данок, што треба да донесе поголема социјална правда, Владата ќе ја засилува фискалната дисциплина и ќе ја подобрува ...
сите 22 | | | веќе видена

2018-та е пресвртна година дека економијата се движи во добра насока Министерот за финансии Драган Тевдовски, е во посета на Вашингтон каде учествува на ...
сите 53 | | | веќе видена

Централниот Регистар на Република Македонија постапувајќи по службена должност за упис на решение за поведување на претходна постапка на Основен Суд Скопје 2 ...
сите 7 | | | веќе видена

Арсен Венгер се повлекува од менаџерското сотлче на Арсенал по 22 години, па фудбалските сеирџии не заборавија да потсетат на една работа, стратегот следи ...
сите 74 | | | веќе видена

Охрид, 20. април 2018 (ИНПРЕС) – На факултетот за туризам и угостителство во Охрид денес ќе се одржи Јавна трибина за информирање на потрошувачите за ...
сите 2 | | | веќе видена

Громогласниот аплауз што тој го доби денеска на претставата „Партија реми“ со која одбележа 40 години актерска кариера на сцената на Драмскиот театар во ...
сите 38 | | | веќе видена

Дваесетина дена по објавувањето на соопштението на Министерството за култура, во кое се известува за поништувањето на Конкурсот за откуп на нови композиции за ...
сите 8 | | | веќе видена

Наташа Беквалац минува низ пеколен период. 37-годишната српска пејачка беше брутално претепана од сопругот Лука Лазукиќ, само месец и половина откако го роди ...
сите 175 | | | веќе видена

Турскиот амбасадор во Тирана, Мурат Ахмет Јорук, изјави дека разговорите на Албанија и Турција за екстрадиција на „ѓуленистите“ кои сега се во Албанија се ...
сите 60 | | | веќе видена

Бугарски автобус, со 46 патници кои патувале кон Македонија, синоќа целосно изгорел на патот меѓу Ќустендил и Граничниот премин Ѓуешево-Деве Баир. Повредени ...
сите 25 | | | веќе видена

Women can!

„ЖЕНИТЕ МОЖАТ!“ ЖЕНИТЕ МОЖАТ! е проект кој таргетира и вклучува жени, девојки и девојчиња од сите генерации, и деца на жените-мајки, кои се интересираат за ...
 • Koncept Centar Edna Moze/edna Pravi, Skopje
 • 17:00:00 , 07 Апр, 2018 до 19:30:00 , 22 Дек, 2018
 • One can
 • 7 доаѓаат, 470 можеби
 • 73 години МНТ/Изложба - „Моќта на актерот“

  Почитувани, Ве информираме дека по повод 73 годишнината од постоењето на Македонски народен театар - Скопје, на 03 април во 12 часот, во фоајето на театарот, ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 12:00:00 , 03 Апр, 2018 до 20:00:00 , 30 Апр, 2018
 • Македонски народен театар
 • 3 доаѓаат, 355 можеби
 • Јога часови во Art of Living Centar

  Во новоотворениот Центар за #здравахрана,#ајурведа, #јога и #медитација #ArtofLiving на бул. Климент Охридски бр.48 кој е пријатно уредена, пространа, мирна и ...
 • Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar, Skopje
 • 16:00:00 , 14 Јан, 2018 до 19:00:00 , 05 Јан, 2019
 • купете билети овде
 • The Art of Living
 • 6 доаѓаат, 384 можеби
 • Хата Јога

  Хата Јога е древна дисциплина на јога асана, пранајама и медитација чија цел е да создадат баланс во нашето тело, ум и дух. Хата јогата преку јога асани ги ...
 • Inside Yoga, Skopje
 • 17:00:00 , 15 Ное, 2017 до 18:30:00 , 23 Мај, 2018
 • Inside Yoga
 • 9 доаѓаат, 315 можеби


 • На 20 Април