За мене законот за јазиците е веќе усвоен и покрај ветото на претседателот Ѓорге Иванов. Сме чекале 150 години, ќе почекаме уште неколку дена, рече Али Ахмети, ...
сите 29 | | | веќе видена

Двете држави да ја интензивираат економската соработка во пресрет на евроатлантските интеграции на Македонија – согласни се шефовите на Бугарија и Македонија. ...
сите 37 | | | веќе видена

Во интервју за бугарската национална телевизија министерот за надворешни работи Никола Димитров изјави дека прават се што е во нивна моќ да се најде решение за ...
сите 140 | | | веќе видена

Oколу 200 македонски интелектуалци упатија драматичен апел до политичките лидери за иднината на македонската нација. Експерти од различни области од Македонија ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и повеќе министри вечерва присуствуваа на приемот за карневалските групи и гости што го приредува ...
сите 49 | | | веќе видена

Францускиот премиер Едуар Филип изјави дека земјите-членки на ЕУ треба да преземат посериозни чекори на оперативно ниво за идејата за заедничка европска ...
сите 24 | | | веќе видена

Очигледно ВМРО-ДПМНЕ не може да поднесе што Градскиот трговски центар повторно им се враќа на граѓаните, на дуќанџиите, што новата димензија на овој објект ќе ...
сите 128 | | | веќе видена

Директорот на американската Национлна разузнавачка слжба порача дека Америка е под напад и Русија ќе се вмеша во изборите за Конгресот оваа година преку ...
сите 20 | | | веќе видена

Планот на владата за економски раст е пред усвојување. Еднакви можности за домашните и странски компании, мерки за вработување, стимулирање на раст на платите ...
сите 4 | | | веќе видена

Надлежните органи во Босна и Херцеговина ја разгледуваат можноста автопатот Сараево - Белград да биде изграден со јавно-приватно партнерство. Овој ...
сите 4 | | | веќе видена

Вчера околу 17.30 минути настанал мал пожар во подрумските простории на основното училиште „Единство“ во Гостивар. Во тој момент се одвивала настава за ...
сите 2 | | | веќе видена

Семејство во Струмица во паника, исчезна 14-годишно девојче. Како што информираат од МВР, во Сектор за внатрешни работи Струмица на 14-ти овој месец О.Д. ...
сите 162 | | | веќе видена

Случајот со злоупотребата на малолетното девојче од јавната установа за деца со воспитни и социјални проблеми „25 Мај“ е показател дека институционалната грижа ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Отвореното графичко студио во Скопје синоќа беше отворена изложбата „Невидени“ на уметникот Јован Балов, составена од колажи цртежи, мали хартиени објекти, ...
сите 7 | | | веќе видена

Фајненшл тајмс” проценува дека по презентацијата на Стратегијата за ЕУ ​​за Западен Балкан, изгледите за овие земји да се приклучат кон Унијата остануваат ...
сите 30 | | | веќе видена

VINI VICI во Борис Трајковски (Билети во МКЦ или вечер на врата)

НА 17 ФЕВРУАРИ ВО СКОПЈЕ ДОАЃА НАЈГОЛЕМИОТ ТРАНС АКТ НА СИТЕ ВРЕМИЊА И БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА НАЈБАРАНИТЕ АРТИСТИ НА СИТЕ СВЕТСКИ ПОДИУМИ И ФЕСТИВАЛИ. ВО 2017 VINI ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 23:00:00 , 17 Фев, 2018 до 05:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Urban Dance
 • 1812 доаѓаат, 2833 можеби
 • Mate Mišo Kovač - 17. fevruari 2018 - Vip Arena Boris Trajkovski

  По долги 20 години македонската публика конечно добива можност да ужива во песните на легендарниот хрватски пејач, Мишо Ковач. На 17 февруари 2018, во ...
 • Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski
 • 21:00:00 , 17 Фев, 2018 до 00:00:00 , 18 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Pragma music entertainment
 • 488 доаѓаат, 1446 можеби
 • Салаковски Езера 2.180 мнв и Врв Убава 2.355 мнв

  На 18.02.2018 (недела) ДПС Трансверзалец Скопје организира искачување на Салаковски Езера (2.180 мнв) и Врвот Убава (2.355 мнв) на планината Јакупица. ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:00:00 , 18 Фев, 2018 до 20:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 39 доаѓаат, 537 можеби
 • Златна Бубамара 2018 - За подобар живот

  ЗЛАТНА БУБА МАРА НА ПОПУЛАРНОСТА, 21 издание во 21 век ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ Почитувани љубители на добра забава, чист воздух и ПОДОБАР ЖИВОТ, доаѓа 21 издание на ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Фев, 2018 до 23:00:00 , 22 Фев, 2018
 • Zlatna Bubamara Na Popularnosta
 • 1169 доаѓаат, 4473 можеби
 • Концертна промоција на албумот „Извор“ // 23-26.02, 01-03.03 МОБ

  ПРОМОТИВНИ КОНЦЕРТИ НА КАРОЛИНА СО НОВИОТ АЛБУМ „ИЗВОР“ ВО ФЕВРУАРИ ВО МОБ! Драги пријатели, Со големо воодушевување ви најавуваме дека после блескавиот ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Фев, 2018 до 00:00:00 , 26 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 823 доаѓаат, 2352 можеби
 • Македонски Шлагери

  Пробајте нешто ново, слушнете нешто постаро ~ Македонски шлагери, песни со душа и емоции, заслужено често ги нарекуваме и македонски евергрини. Тоа се песни ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 23 Фев, 2018 до 01:00:00 , 24 Фев, 2018
 • Public Room
 • 89 доаѓаат, 779 можеби


 • На 17 Февруари