Во следните седум дена, Прилеп ќе биде домаќин на триесетина ученици од училиштето за средно стручно образование и занимања „Јорг Церн“ од Уберлинген, Сојузна ...
сите 4 | | | веќе видена

Овој викенд Охрид го живее врвот на туристичката сезона. Илјадници гости од земјава и странство деновиве го преплавија главниот туристички центар. Градскиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Завчера во просториите на општина Струга , градоначалникот на Општина Струга г. Рамис Мерко одржа средба со министерот за странски инвестиции г. Бардул Даути и ...
сите 3 | | | веќе видена

Продолжува уништувањето на зеленилото во Скопје. Неколку децениски дрвја станаа жртва на сеча во скопските општини. После масакрот на дрвја во Аеродром, Чаир, ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 18. јули 2018 (Inpress) – Денес ќе се одржи промоција на песната и видео записот за „Кога тапанот ќе стивне“ на Лазар Милошески. Промоцијата ќе се одржи ...
сите 2 | | | веќе видена

Се препорачува до граѓаните заштита од директно изложување на сонце, избегнувајќи излегување надвор од 11 до 17 часот, да се носи лесна облека, заштитни очила ...
сите 2 | | | веќе видена

При реконструкцијата на дел од шеталиштето во центарот на Струга денеска општинските власти исекоа три 50-годишни дрвја. Откако екипите ангажирани од Општината ...
сите 11 | | | веќе видена

Децата згрижени во објектот „Тетекс“ на градинката „Младост“ во Тетово од септември ќе посетуваат целосно реновирани простории. Станува збор за најголемата ...
сите 7 | | | веќе видена

За шест дена вандали во два наврата осквернавија спомен обележја на партизани во Битола. Прва настрада бистата на народниот херој Панде Јовчевски – Кајзеро, во ...
сите 3 | | | веќе видена

После Ренова ФК Лабуништа 2011 во Сабота 21.07.2018 ќе го одигра вториот контролен натпревар со екипата на Кораби од Дебар. Дали по разговорите во таборот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 20. јули 2018 (Inpress) – Четврток, 26-ти јули, сцената на „Долни сарај“ во Охрид ќе биде вистинската локација за сите љубители на квалитетна музика. ...
сите 12 | | | веќе видена

next