Македонски Медиа Сервис

Осудениците убиле тројца чувари во затвор во Таџикистан во кој казни издржуваат луѓе осудени за религиозен екстремизам, вклучувајќи ги и претставниците на ...
сите 13 | | | веќе видена

„Србите со масовното излегување вчера на избирачките места го одбранија северот на Косово. Во таа одбрана државниот врв на Србија и српското население на ...
сите 3 | | | веќе видена

Писмото што недамна му пристигнало на Срѓан Стојановиќ од Житораѓа кај Прокупље за малку ќе го доведело до инфаркт – му бараат да плати повеќе од 2.000 евра за ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Имотски, хрватски град со најмногу „мерцедеси“ по жител, вчера беше поставен камен-темелник за споменик на „мерцедес“, култниот автомобил за жителите на тој ...
| | веќе видена

Дваесет и едногодишен жител на Тетово заврши во болница со убод во левата надлактица, а тројца млади од селото Порој самите се пријавиле во полициска станица ...
сите 14 | | | веќе видена

Синоќа, околу 22.00 часот на патот с.Стење-Царев Двор, во близина на с.Козјак, ресенско, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од СВР Битола ги ...
сите 49 | | | веќе видена

Виртуозот на рајските инструменти канун и саз, Џенгиз Ибрахим го потврди учеството и ќе биде еден од многуте познати музичари кои летово, од 12 до 14 јули ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Најголемата партија на косовските Срби, Српската листа (СЛ), според неофицијалните резултати објавени синоќа, извојува убедлива победа на вонредните локални ...
сите 51 | | | веќе видена

На регионалниот пат Дабиле – Ново село, кај село Дабиле, денеска и утре ќе биде променет режимот на сообраќај.Од Автомотосојузот информираат дека на патот ...
сите 40 | | | веќе видена

Една жена загина, а повеќе од 60 се повредени, од кои седуммина потешко, во автобуска несреќа во близина на Лајпциг, источна Германија – соопшти ...
сите 52 | | | веќе видена

За непрописно паркирање изминатиот викенд во Скопје полицијата изрекла 200 мерки, а „пајакот” подигнал 134 возила. Во 12 од вкупно регистрираните 39 ...
сите 91 | | | веќе видена

Три жртви и најмалку дваесет повредени лица – ова е билансот од инцидентот на познатиот булевар Малекон во Хавана, каде автомобил олдтајмер излетал од ...
сите 10 | | | веќе видена

Кревет, теписон, дел од масичка – ова личи на опис од дневна соба, но всушност е една од честите слики покрај тетовските контејнери. Периодов честопати покрај ...
сите 18 | | | веќе видена

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за ...
сите 74 | | | веќе видена

Под мотото „Обединети во радоста што ја носи фудбалот”, денеска во СОС Детско село ќе биде отворено реконструираното фудбалско игралиште финансирано од ...
сите 13 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седници ќе одржат комисиите за одбрана и безбедност, за европски прашања, за надворешна политика, за ...
сите 22 | | | веќе видена

Амбасадори од неколку земји членки на ЕУ, студенти и претставници на медиуми од денеска до 31 мај ќе посетат осум градови низ земјава. Патувачкиот автобус на ...
сите 52 | | | веќе видена

next