Ена Попов, српската пејачка која пред десет години беше во реалното шоу „Големиот Брат“, прва во регионот имаше секс пред камери во реално шоу. Таа тогаш беше ...
сите 5 | | | веќе видена

Во пресрет на празниците, „Егзит“ ја започна големата новогодишна акција, во која со купување на влезница за фестивалот „Егзит“ по промотивната цена од 3.580 ...
| | веќе видена

Славната глумица денеска има 60 години, а многумина велат дека и понатаму е убава.Поминати се 35 години од премиерата на филмот "Скарфејс", а репликите од ова ...
| | веќе видена

Една снимка од кавга помеѓу двајца момци привлече големо внимание на социјалните мрежи. Во овој случај не дошло до тепачка и немало никакви повреди, туку ...
| | веќе видена

Македонскиот виолинист Зоран Џорлев подготви 15 македонски поп-евергрини во инструментална верзија, пишува Фокус . Како што ни раскажа Џорлев, аранжманите се ...
сите 2 | | | веќе видена

Изморен од десетгодишната битка со локалните власти, Американец од Вермонт подигнал споменик каков што, според него, заслужуваат политичките лидери на тоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Големи гужви, нервозни граѓани кои доцнат на работа, турканици, пензионери, мајки со мали деца. Ова е сликата рано наутро на автобуските станици во Скопје. ...
сите 3 | | | веќе видена

Боречки вештини го спасија Украинец од скршеници, пренесува „ Курир.рс “. Додека го преминувал коловозот, се лизнал и за малку ќе паднел ризикувајќи да скрши ...
| | веќе видена

Лурд е малo гратче во подножјето на Пиринеите, во југозападна Франција. Годишно го посетуваат околу 5 милиони туристи и аџии од целиот свет, токму поради ...
| | веќе видена

next