Канал 5

На состанокот Мицкоски на граѓаните им посочи дека на 21 април граѓаните избраа право и правдина. Граѓаните не ги поддржуваат криминалот, корупцијата и ...
сите 50 | | | веќе видена

Само така, посочи, ќе ја средуваме државата и никако поинаку. – Еве ги денеска одлуките, директно испраќам наредба до сите, веднаш да се повлечат од работните ...
сите 20 | | | веќе видена

Кулинарските авантури на малиот Роман на Јутјуб редовно ги објавува неговата мајка Ајла. Прв пат таа објави снимка од малото бебе како готви во август минатата ...
сите 10 | | | веќе видена

Масовното гласање значи поддршка на концептот за НАТО и ЕУ, за напредок на земјата и повеќе да не се враќа во мрачен режим, истакна претседателскиот кандидат ...
сите 99 | | | веќе видена

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Иако го криеше лицето со големите очила за сонце , папараците сепак ја препознаа Кендал Џенер. Таа очигледно ен размислувала за модни креации пред да замине на ...
сите 10 | | | веќе видена

На снимката се гледа како пијаниот маж повеќе пати се обидува да го притисне копчето за да ги отвори вратите на возот. Кога не успеал , возот тргнал , а тој ...
сите 12 | | | веќе видена

Неколку илјади жители во тој дел на Регенбург биле евакуирани , пред да се изврши контролираната детонација на бомбата тешка 250 килограми. Од полицијата ...
сите 21 | | | веќе видена

Хитлер успеал да избега од Германија и се скрил во Аргентина . Според вчера декласифицираните документи на Федералното истражно биро на САД од 21 септември ...
сите 10 | | | веќе видена

next