Фактор

Задржувајќи го личното и институционално реноме на високо ниво нема воопшто да се впуштаме во понатамошна комуникација со лични дискредитации и инсинуации. Ова ...
сите 14 | | | веќе видена

80 тони јагнешко месо од Македонија стасало на пазарот во Бугарија. Македонското месо е со непознат печат, тврдат од Националната асоцијација за овци и кози во ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска на Институтот за белодробни заболувања кај децата „Козле“, Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на зедничкиот кандидат за Претседател Стево Пендаровски,и ...
сите 8 | | | веќе видена

Комисијата за спречување на корупција на денешната седница постапуваше и коментираше по сомневањата за непотизам во вработувањата на јавни функционери, а меѓу ...
сите 35 | | | веќе видена

Комсииајта за спречување на корупцијата на денешната седница по сопствена иницијатива едногласно одлучи да поднесе две прекршочни пријави против претседателот ...
сите 56 | | | веќе видена

Денеска директорот на ЈП Водовод и канализација – Скопје Душко Весковски, заедно со градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски беа на увид на ...
сите 37 | | | веќе видена

Млекара Здравје од денеска и официјално се вброи помеѓу компаниите од нашата државата кои поседуваат европски број. Со ова достигнување, млекарата ја потврдува ...
сите 2 | | | веќе видена

Законите кои претседателот Ѓорѓе Иванов одби да ги потпише за да не стои под неговиот указ новото уставноп име денеска беа изгласани повторно во Собранието на ...
сите 92 | | | веќе видена

Најуспешниот македонски кошаркар на сите времиња Перо Антиќ денеска во арената „Борис Трајковски“ заедно со својот поранешен соиграч Тодор Гечевски и со ...
сите 29 | | | веќе видена

Венецуелската државна нафтена компанија ПДВСА побарала од најмалите двајца клиенти уплатата за нафта да ја вршат преку рускиот државен енергетски гигант ...
сите 7 | | | веќе видена

next