„Unknown Pleasures“ е дебитантскиот студиски албум на култниот англиски пост-панк бенд Џој Дивижн, објавен на 15 јуни, 1979 година, од Factory Records. Албумот ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот треш-метал бенд CONSPIRACY (Конспираси) кој важи за еден од најнадежните нови претставници на жанрот во земјава, го објави својот студиски ...
сите 7 | | | веќе видена

Спонтаните соработки често се покажуваат како едни од најдобрите, а доказ за тоа е и најновата песна на Дуке Бојаџиев – „Пеперутка“ – која се роди како ...
сите 3 | | | веќе видена

Најбараното британско денс трио „Дисајплс“ (Disciples), ќе му се придружи на својот пријател и ментор Дејвид Гета во завршната ноќ на овогодишниот Си Денс (Sea ...
сите 7 | | | веќе видена

Стојне Николова има нова песна и видеоспот за неа насловена „Спремај мајко дарови“. По последната „Око мое“, која иако новосоздадена во себе ја носеше душата ...
сите 3 | | | веќе видена