Гласините дека се едни од најголемите конкурентки во однос на гласоните способности отворија дополнителни трач муабети и лавинакоментари на социјалните мрежи ...
сите 33 | | | веќе видена

На пешачката патека на кејот на Вардар денеска попладне можеше да се забележи непријатна глетка. Пешаците и рекреативците поминуваа покрај болен и немоќен коњ ...
сите 15 | | | веќе видена

Шестото издание на Интернационалниот литературен фестивал „ПРО-ЗА Балкан“ ќе биде отворен вечерва во Скопје. Шестото издание на Интернационалниот литературен ...
сите 21 | | | веќе видена

Научниците докажаа до колку години децата треба да спијат со родителите Мислењата околу тоа дали детето треба да спие со роделите се поделени и многу различни, ...
сите 5 | | | веќе видена

Купување или изнајмување на стан или куќа во која живееле пушачи може да биде сериозен здраствен проблем отколку што можете да помислите, а научниците тврдат ...
сите 5 | | | веќе видена

 Тие уживаат во секоја коцка чоколадо и тоа им е омиленото животно задоволство. За добро чоколадо најверојатно би ве „продале“. Но, не лутете им се, па кој ...
сите 18 | | | веќе видена

Можеби мислите дека сте ја нашле совршената девојка, но како да бидете сигурни? Дали воопшто можете да бидете сигурни за нешто такво? Иако само времето може да ...
сите 27 | | | веќе видена

Освен германскиот јазик кој е популaрен последните неколку години, Македонците сега се концентрирани и на изучување на скандинавските јазици со цел во иднина ...
сите 3 | | | веќе видена

next