Плус Инфо

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска ќе отпатува за Брисел каде ќе присуствува на состанокот на Европската народна партија (ЕПП), на кој ќе се расправа дали ...
сите 42 | | | веќе видена

Децата го гледаат светот на поинаков начин со нивната плодна фантазија. За Кртолица, природата била инспирација. Тој бил фасциниран од животните и од природата ...
сите 5 | | | веќе видена

Судијката Добрила Кацарска, која го водеше судскиот процес за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година и пресуди вкупно 211 години затвор за 16 ...
сите 114 | | | веќе видена

Соединенијата пронајдени во кафето може да го забават или дури да го спречат растот на рак на простата, откриле научниците. Истражувачите во Јапонија ги ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, во рамки на учеството на 16-та конференција на претседатели на Парламенти на ...
сите 121 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 97 | | | веќе видена

ЕУ објави дека ќе финансира до 500 милиони евра во проекти поврзани со одбраната, како што е создавањето на „Евродрон“. Европската комисија соопшти дека 100 ...
сите 5 | | | веќе видена

Безбол играчот Мајк Траут е на чекор од потпишување најголем договор во историјата на спортот. Според американски медуми во моментот се прецизираат деталите за ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев во рамки на еднодневната посета на Брисел, денеска оствари средба и со Комесарот за ...
сите 44 | | | веќе видена

next