Собраниската Комисија за деловнички и мандатно имунитетни прашања денеска напладне ќе ја продолжи расправата за одземање на имунитетот. Расправата по барањето ...
сите 204 | | | веќе видена

Д.С.(44) од Скопје вчера пријавил дека непознато лице фрлило експлозивна направа кон неговата куќа, по што избегало, пренесува „Опсервер“. Од експлозијата била ...
сите 21 | | | веќе видена

Кумановската група преку нивните роднини испратија реакција до Весникот Лајм. Во оваа реакција уште еднаш е наведена хронологијата на настаните во Куманово, ...
сите 28 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на официјалната веб-страница објави упатство за странски новинари во кое низ конкретни примери посочува како да се користи ...
сите 16 | | | веќе видена

Во текст насловен „Командант Малишева пак одработува за Груевски“ професорот Ѓорѓи Спасов искажува фрапантно тврдење според кое голем дел од највлиајтелните ...
сите 3 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов го осуди вчерашниот напад врз поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во затворот во Шутка и побара ...
сите 88 | | | веќе видена

„Ако Антикорупциска или која било друга институција покаже и докаже дека имало вмешаност, кршење на законот, судир на интереси, ќе барам директна одговорност“, ...
сите 67 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ во денешниот број пишува за плановите на најдобриот македонски фудбалер и играч на Џенова, Горан Пандев. „Би сакал да ...
сите 57 | | | веќе видена

next