Вкусна салата од моркови… 5 големи моркови 2 лажички магдонос 1/2 лимон 1 шолја маслиново масло 2 чешниња лук 1 лажичка сол 1 лажичка ким 1 лажичка црвена ...
сите 44 | | | веќе видена

Овој пијалак е вистинска ризница на лековити состојки, а се прави многу едноставно! 1 лажица куркума во прав 5 см корен ѓумбир 5 моркови 2 лимони 1 портокал 1 ...
сите 17 | | | веќе видена

Бил ефикасен, но заборавен, па другите шверцери некогаш морале да го чекаат на половина пат и да го спроведат до складиштата. На судењето на Хоакин Ел Чапо ...
сите 2 | | | веќе видена

43-годишниот Џастин Хокинс, фронтмен на познатата група "The Darkness" признал дека потрошил 150 илјади фунти или околу 160 илјади евра на кокаин, на кој се ...
| | веќе видена

Наједноставното тесто за пица, речиси без месење и толку меко што се развлекува со раце. Ова тесто може секој почетник да го направи и да го развлече без ...
сите 4 | | | веќе видена

Десетина жени се вратиле во Бразил да го обвинат истакнатиот духовен исцелител за сексуално злоставување, додека престојувале во неговата клиника. Жоао Тешеира ...
| | веќе видена

Доколку отсекогаш сте сонувале за купување на викендичка во некое поубаво природно опкружување, тогаш ова е статијата за вас. Имено, "Homes.com" е сајт кој ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Норвешката принцеза Мете-Марит плачела за време на доделувањето на Нобеловите награди за мир, кои синоќа се одржаа во Осло. Принцезата ја облеале емоции кога ...
сите 3 | | | веќе видена

Мозамбик, каде што 55% од буџетот е предвиден за плати на административците, во изминативе две години е погоден од тешка финансиска криза која што се одразува ...
сите 2 | | | веќе видена

next