Најмладата скопска општина, континуирано има проблем со згрижувањето на своите најмлади жители. Имено, на територија на Општина Аеродром има голем број деца ...
сите 2 | | | веќе видена

Група граѓани од скопската улица „Пржино" денеска доставија во редакцијата на МКД.мк петиција во врска со изградба на зграда на нивната, како што велат „слепа, ...
сите 2 | | | веќе видена