Атлетико Мадрид стигна до цел плен на гостувањето кај Рајо откако Гризман со доза на среќа го матираше Столе Димитриевски, но позицијата на Алваро Мората на ...
сите 23 | | | веќе видена

Искусниот англиски фудбалер многу натпревари му беа потребни за прв пат да погоди во ФА Купот, но, неговиот тим загуби на гостувањето кај Брајтон. Англија ...
сите 7 | | | веќе видена

Клаудио Пизаро со години наназад е фудбалски симбол за Бундеслигата, а од оваа вечер, неуништливиот напаѓач од Перу испиша историја во германскиот фудбал со ...
сите 3 | | | веќе видена

Баерн Минхен успеа да го освои трите бода на гостувањето кај Аугзбург (3-2), но тренерот Нико Ковач не беше задоволен од играта и настапот на неговите ...
сите 38 | | | веќе видена

Во изминативе неколку дена, една од најкоментираните теми во фудбалска Англија беше првиот пораз кој го претрпе Манчестер Јунајтед под водство на Оле Гунар ...
сите 187 | | | веќе видена

Милан има 1-1 по првите 45 минути на гостувањето кај Аталанта благодарејќи на Кшиштоф Пјонтек, Полјакот уште еднаш покажа дека има „убинствен“ инстикт во ...
сите 27 | | | веќе видена

Фудбалските фанови имаа позитивни коментари за начинот на кој фудбалерите на Олимпик Марсеј ги прославија погодоците во победата пред своја публика, за момент ...
сите 9 | | | веќе видена

next