Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 21 часа

Законот за борба против корупцијата, кој обедини два претходни закони, за антикорупција и за судир на интереси, е во собраниска процедура и покрај тензиите ...
сите 139 | | | веќе видена

Од Алијансата за Албанците реагираат по бегството на Никола Војновски, кој е осуден за обид за убиство на Зијадин Села при настаните од 27 април во Собранието. ...
сите 59 | | | веќе видена

За нешто повеќе од четири години, рускиот претседател Владимир Путин по втор пат ќе ја посети Србија. Иако, според најавите економската и воената соработка ќе ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата потврди дека албанскиот јазик ќе се воведе во сите општини и институции во Република Македонија и за таа цел мора да се вработат Албанци, а доколку не ...
сите 34 | | | веќе видена

За разлика од Вице Заев кој својата душевна болка ја процени на 500 евра, сопственикот на Космос, својата душевна болка ја проценил на 16 милиони евра. Вакво ...
сите 36 | | | веќе видена

И во следните три години остануваат квотите за извоз на челик и алумуниум во Европската унија. Ова станува јасно од последната одлука на ЕК а таа ќе почне да ...
сите 36 | | | веќе видена

Вице Заев, братот на премиерот Зоран Заев бара 30 илјади денари отштета од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски.. Тужбата е за навреда и ...
сите 48 | | | веќе видена

Прехранбени продукти и неопходни средства денеска им се доставени на жителите од селата Танушевци, Брест и Малино Маало кои се отсечени заради обилните снежни ...
сите 23 | | | веќе видена

Русија има прашања за легитимноста на процесот на менување на името на Македонија, рекол министерот за надворешни работи, Сергеј Лавров, цитиран од Ројтерс. ...
сите 43 | | | веќе видена

Нема одговор каде завршиле повеќе од 30 милиони евра народни пари кои Владата ги прибра од акцизите за дизелот. Еко здруженијата прашуваат како со овие ...
сите 30 | | | веќе видена

Во Белград вчерва се одржа масовен протест од страна на организаторите на „Еден од петте милиони-почнато е“, по повод годишнината од убиството на лидерот на ...
сите 35 | | | веќе видена

Температура помиска од минус 50 степени Целзиусови е измерена во 12 области од рускиот регион Јакутија, соопшти регионалната метеоролошка канцеларија на ...
сите 14 | | | веќе видена

Постери со кои се повикуваат грчките пратеници да гласаат против преспанскиот договор во парламентот, осамнаа низ повеќе градови во Грција, пишуваат грчките ...
сите 42 | | | веќе видена

next