Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 17 часа

Во мојата кариера имам донесено повеќе ослободителни пресуди, но ова ми е најтешко донесена ослободителна пресуда, изјави с удијката Добрила Кацарска синоќа во ...
сите 114 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска ќе отпатува за Брисел каде ќе присуствува на состанокот на Европската народна партија (ЕПП), на кој ќе се расправа дали ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефицата на дипломатијата на ЕУ Федерика Могерини изјави дека за лидерите на Западен Балкан постојат две опции – да си постават високи цели или да не направат ...
сите 38 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев во рамки на еднодневната посета на Брисел, денеска оствари средба и со Комесарот за ...
сите 44 | | | веќе видена

Поглаварот на Римокатоличката црква, Папата Франциско, ќе го посети Скопје на 7. мај годинава, а веќе е позната неговата агенда во главниот град. Тој ќе одржи ...
сите 31 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ги отфрли денеска како апсурдни тврдењата на официјален Белград дека тој или некој друг од државниот врв на Косово стои зад ...
сите 25 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по средбите во седиштето на Европската Унија, оствари средба со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и ја потврди посветеноста ...
сите 15 | | | веќе видена

Амбасадорот на САД во Косово, Филип Коснет денеска изрази разочарување поради недоволните залагања на косовските државни институциите за искоренување на ...
сите 15 | | | веќе видена

Тешка сообраќајка вечерва на улица Скупи, кај бензинската на Макоил. Според првичните информации во тешката несреќа учествувале Мерцедес и Голф. Едното од ...
сите 15 | | | веќе видена

Невработеноста во земјите од Западен Балкан се намалува и достигна историски најниско ниво во најголем дел од земјите. Стапките на невработеност во земјите се ...
сите 9 | | | веќе видена

Безбол играчот Мајк Траут е на чекор од потпишување најголем договор во историјата на спортот. Според американски медуми во моментот се прецизираат деталите за ...
сите 9 | | | веќе видена