Макфакс

Откако администрацијата на Трамп ја стави „Хуавеј“ на својата црна листа, „Гугл“ го ограничи пристапот на компанијата до оперативниот систем Андроид. Таквиот ...
сите 107 | | | веќе видена

Ќерката на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, 18-годишната Катарина Китаровиќ, ќе студира во САД и е примена на четири универзитети кои нудат ...
сите 4 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, министрите за финансии и за образование и наука, Драган Тевдовски и Арбер ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски беше домаќин на лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Како што информираат од кабинетот на претседателот, Пендаровски порачал дека ...
сите 22 | | | веќе видена

Имотот на Џулијан Асанж од времето кога тој живееше во амбасадата на Еквадор во Лондон ќе им биде предаден на американските обвинители, соопштија денеска од ...
сите 67 | | | веќе видена

Во противпожарната станица во Автокоманда беше одбележан 20 Мај – Денот на пожарникарството. Свеченоста почна со постројување на скопските пожарникари, а ...
сите 24 | | | веќе видена

РЕК Битола ја информира јавноста дека изутрината дојде до краткотрајно исклучување на Блок 3 од системот. Причината за исклучувањето e грешка во автоматскиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Павле Богоевски сѐ уште е пратеник и не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини, а ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи ...
сите 80 | | | веќе видена

По објавата на технолошката компанија „Гугл“ дека ја суспендира лиценцата за „Хуавеј“, од кинескиот производител на технолошки уреди велат дека тие сепак ќе ...
сите 107 | | | веќе видена

Од оваа година за прв пат и земјава се вклучи во одбележување на Светскиот ден на пчелата. По тој повод, денеска министерот Љупчо Николовски присуствуваше на ...
сите 29 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Виена имаше свое воведно обраќање на отворањето на Виенскиот економски форум, Виенски економски разговори – нови перспективи за ...
сите 77 | | | веќе видена

Во пресрет на изборите за Европскиот парламент и локалните избори во Грција на 26 мај, најголемата опозициска партија во оваа земја, Нова демократија, ја ...
сите 24 | | | веќе видена

next