Не можеме да дозволиме Специјално јавно обвинителство да не одговора пред никого, тоа не е познато во ниту една демократска држава, тоа е монархија, изјави во ...
сите 12 | | | веќе видена

Владата на денешната седница го прифати усогласениот текст на Договорот за намалување на цените на услугите за роаминг во мрежите за јавни мобилни комуникации ...
сите 49 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по средбите во седиштето на Европската Унија, оствари средба со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и ја потврди посветеноста ...
сите 15 | | | веќе видена

На денешната владина седница беше разгледан и усвоен и Извештајот на меѓуресорската работна група за извршување на обврските од Конечната спогодба со Република ...
сите 49 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска во Брисел претседаваше со 15-тиот состанок на Советот за Стабилизација и ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери во рамки на учеството на 16-та конференција на претседатели на Парламенти на ...
сите 121 | | | веќе видена

Еден Азар вели дека во моментов во мислите му е само Челси и финишот на сезоната во Премиерлигата и Лига Европа, за евентуален трансфер во Реал Мадрид ќе му ја ...
сите 31 | | | веќе видена

„Почетокот на преговорите за пристапување годинава е и останува стратегиска цел. Не само за владата, туку и за целата земја. Мора да кажам дека ние од наша ...
сите 38 | | | веќе видена

Рајан Гигс брзо му одговори на Златан Ибрахимовиќ кој ги критикуваше поранешните играчи на Манчестер јунајтед затоа што многу негативно зборуваат за ...
сите 28 | | | веќе видена

Советот за стабилизација и асоцијација денеска во Брисел на петнаесеттиот состанок помеѓу Македонија и Европската Унија ги поздрави значајните чекори што ги ...
сите 108 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку видео објавено на својот Фејсбук профил истакна дека оваа власт од ден на ден е се послаба, но со тоа и се ...
сите 48 | | | веќе видена

next