С.Р. (49), осомничениот за убиство на холанѓанецот Јос М. (59) сопственик на расадникот „Еуроплантс" во тетовско Прељубиште, кој пред 10 дена почина откако ...
сите 8 | | | веќе видена

Формалниот систем за образование не произведува кадри кои имаат квалификации што ги бара приватниот сектор. Потребно е воведување дуално образование, учење ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски и лидерот на Демократска унија за интеграција, Али Ахмети на денешната средба во Вила Водно разговарале за актуелните случувања ...
сите 24 | | | веќе видена

Герет Бејл можеби не е дел од плановите на Зинедин Зидан за следната сезона, но Велшанецот нема намера лесно да замине од Бернабеу, бара да му биде исплатена ...
сите 60 | | | веќе видена

Од оваа година за прв пат и нашата земја се вклучи во одбележување на Светскиот ден на пчелата. По тој повод, денеска, министерот за земјоделство, шумарство и ...
сите 29 | | | веќе видена

Успешно спроведенетите претседателски избори, како и за Договорот од Преспа, кој што е решение на огромен проблем, а кој што резултираше со продлабочување на ...
сите 70 | | | веќе видена

Макс Алегри ја прокоментира одлуката за разделба со Јувентус по крајот на сезоната, вели дека пред еден месец добил збор дека останува но во четвртокот му ...
сите 124 | | | веќе видена

Следната недела Европската комисија ќе го објави Извештајот за состојбите во земјата и мислам дека тој ќе го одразува огромниот напредок што беше постигнат во ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими претседателот на Собранието на Талат Џафери со кого разговарале за актуелните состојби во државата, како и за ...
сите 221 | | | веќе видена

Иако се шпекулираше дека е еден од фудбалерите кои треба да го напуштат Реал Мадрид, денеска тој го продолжи договорот со кралскиот клуб.Тони Крос немаше добра ...
сите 48 | | | веќе видена

Договорот од Преспа веројатно е најголемото дипломатско достигнување на Западен Балкан, по Дејтонскиот договор со кој беше ставен крај на војната во Босна и ...
сите 36 | | | веќе видена

next