Република

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари на третиот ден на жалост во Гостивар, по кобната автобуска сообраќајна несреќа, потсети на најтешките денови што ги ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонскиот ракометен првак Вардар на првиот домашен меч во Лигата на шампионите во 2019 година против Веспрем загуби со 27-29 (16-11) и падна од второто ...
сите 107 | | | веќе видена

И дечки, паника на петок вечер направивте, половични информации за наводно успешно спречени терористички акции, или можни напади. Па на вака истероризиран ...
сите 70 | | | веќе видена

По изборот на Гордана Силјановска Давкова за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев како еден од претендентите во оваа партиска трка истакна дека ...
сите 29 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, денеска ја повикав ВМРО-ДПМНЕ како најголема политичка сила во Македонија да се обединиме со сите што се наоѓаме во заедничкиот фронт ...
сите 130 | | | веќе видена

Не сум националист, јас сум за владеење на правото. Законите треба да бидат во рамки на уставот. Нешто лично ќе ви кажам, родена сум во турска куќа, а од 10 ...
сите 130 | | | веќе видена

Делегатите на денешната Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ ја избраа Гордана Силјановска Давкова за свој претседателски кандидат. Со 408 од 519 гласа Силјановска Давкова ...
сите 130 | | | веќе видена

Натпреварот помеѓу Вардар и Веспрем СЦ „Јане Сандански“ имаше фантастично отварање за кое се погрижи доајенот на македонската музика Виолета Томовска. Виолета ...
сите 14 | | | веќе видена

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините има затрупани луѓе, соопштија очевидци и локалните власти. Инцидентот се ...
сите 24 | | | веќе видена

Првиот човек на Ракометната Федерација на Македонија, Живко Мукаетов денеска испрати јасна порака за тоа каков профил на тренер ќе добие македонската сениорска ...
сите 22 | | | веќе видена

Владата на Обединетото Кралство во однос на Македонија ќе го користи терминот Република Северна Македонија, соопшти денеска секретарот за надворешни работи ...
сите 12 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека предлогот на „Договорот со народот“, направен од опозицијата, е „збир на неверојатни глупости“, како ...
сите 48 | | | веќе видена

Во овој период често бев прашуван каков треба да биде кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ. И дозволете да се осврнам на ова прашање. Република Македонија ...
сите 64 | | | веќе видена

next