Република

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
сите 362 | | | веќе видена

Сакаме да ја информираме јавноста дека вечерва, во вестите на Телма телевизија, новинарката Снежана Лупевска не ја кажа вистината, велат од штабот на Стево ...
сите 126 | | | веќе видена

Велигденско јајце, високо над 2 метри ќе биде вистински украс во дворот на црквата „Свети Климент и Пантелејмон“ на Плаошник. „Плаошката екипа“ со многу љубов ...
сите 54 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи беше гостин во Централниот Дневник на 1ТВ каде зборуваше за случувањата во ИВЗ, но и изборите. Конзистентен е ставот на ДУИ дека ...
сите 362 | | | веќе видена

Во денешната емисија „Отворено“ на Телевизија 24, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека очекува победа на ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Сиљановска ...
сите 172 | | | веќе видена

Политичка трговија ниту била, ниту ќе е на дневен ред кога станува збор за Специјалното јавно обвинителство, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ...
сите 172 | | | веќе видена

На прашањето упатено кон претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дали ќе се повлече од претседателското место од партијата доколку Сиљановска изгуби на ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,Христијан Мицкоски, на 24 Телевизија во емисијата „Отворено“ истакна дека премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, пред две години ...
сите 7 | | | веќе видена

Ние нема да даваме национал – романтични понуди, не правиме разлика меѓу граѓаните. Ние по етнички состав не ги делиме граѓаните. Ние нудиме за сите граѓани ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „24 Отворено“ овие претседателски избори ги спореди со претседателските ...
сите 172 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Сарај, Блерим Беџети од ДУИ порачува дека Мухамед Зекири (Муки) го покажува вистинското лице. Тој на својот Фејсбук профил пишува: ...
сите 4 | | | веќе видена

Ние имаме граѓани кои одлучиле да се определат. Во конкретниот случај одлучиле да се опредалат околу 42 проценти. Јас сум мотивиран што излегле 42,5 проценти и ...
сите 172 | | | веќе видена

Во емисијата „24Отворено“ на ТВ 24 при своето гостување, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека договорот потпишан со Грција е ...
сите 172 | | | веќе видена

Кога ќе излезе Христијан Мицкоски на избори, тоа ќе бидат претпоставувам предвремени парламентарни, после поразот на власта на овие претседателски избори, ќе ...
сите 172 | | | веќе видена

Замислете сега коалицијата на Заев се зголемила во број на партии, а се намали драстично бројот на гласови од 2016 година. Нашата коалиција пак, коалицијата на ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 24 Телевизија во емисијата „Отворено“ истакна дека Зоран Заев на митинг велеше дека не им дадовме предвремени ...
сите 172 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски смета дека овие претседателски избори може да ги споредуваме со претседателските избори од 1999 и 2004-тата година. Затоа што во 1994 и 2014 ...
сите 172 | | | веќе видена

next