Врачување на наградата на Минхенската безбедносна конференција: Награда за придонес кон светскиот мир и безбедноста е доделена на премиерот на Северна ...
сите 119 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена

Честитки драг Зоран! Вечерва се гордеам што сум твоја заменичка во Владата. Понесовме голем товар, но со упорност и дигнитет го износивме. Нема поголемо ...
сите 48 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 131 | | | веќе видена

За патување во Грција повеќе нема да има потреба од дополнителниот лист, а нашите државјани ќе треба да приложат само пасош во кој стои печатот на Република ...
сите 287 | | | веќе видена

Државниот студентски центар денеска организираше акција во чии рамки беше исчистен отпадот од кровот на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу” – соопшти ...
сите 83 | | | веќе видена

Со германската министерка за одбрана, Урсула фон дер Лејен и со црногорскиот колега, Предраг Бошковиќ. Регионот повторно во фокусот на европскиот интерес. ...
сите 108 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 183 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на денешната конвенција во Струга ја избра Гордана Силјановска Давкова за претседателски кандидат на партијата на престојните избори. Од 519 ...
сите 66 | | | веќе видена

Главниот противкандидат на Силјановска на Конвенцијата на ВМРО ДПМНЕ за избор на претседателски кандидат Влатко Ѓорчев изјави дека изборот бил во фер и ...
сите 29 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор Џес Бејли пред неговото отповикување, односно завршување на дипломатскиот мандат како амбасадор на САД во Македонија и, како што самиот ...
сите 80 | | | веќе видена

Алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос, во интервју за грчкото радио „Сто кокино“, утрово рече дека со Договорот од Преспа ...
сите 84 | | | веќе видена

Премиерот на Северна Македонија, Заев во интервју за ДВ , го истакнува значењето на Преспанскиот договор, поради кој заедно со грчкиот колега Ципрас денеска ја ...
сите 48 | | | веќе видена

-Двајцата премиери изразија големо задоволство од односите меѓу двете земји меѓу кои не постои отворено прашање и изразија подготвеност да настојуваат на ...
сите 39 | | | веќе видена

На 15.02.2019 година, од страна на Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе, во Сектор за криминалистички истраги, при ...
сите 43 | | | веќе видена

Покрај менувањето на таблите, започна и пререгистрирањето на државните институции со новото уставно име, а први се Агенцијата за вработување, Централниот ...
сите 78 | | | веќе видена

next