Познатиот новинар и водител Миленко Неделковски доби кривична пријава за загрозување на сигурноста и за ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на ...
сите 74 | | | веќе видена

Александар Василевски-Нинџа, Никола Митревски-Кољо, Горанче Ангеловски-Ќосето, Стефан Младеновски, Михаил Младеновски, Захарие Симовски, Младен Додевски, Јане ...
сите 29 | | | веќе видена

Руското министерство за надворешни работи соопшти дека САД манипулирале со „нерегуларно гласање“ во македонскиот парламент при носењето на одлуката за ...
сите 26 | | | веќе видена

Пратеничката Нола Исмајлоска Старова најави дека е возможно формирање на посебна пратеничка група која ќе делува независно од пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ ...
сите 126 | | | веќе видена

На редовната 96. седница, министрите ја прифатија информацијата за текот и прогресот за отворање на центрите за ран детски развој во соработка со УНИЦЕФ во ...
сите 18 | | | веќе видена

Поранешната министерка, а актуелна пратеничка од опозицијата Елизабета Канческа-Милевска во нејзиното вечерашно гостување во емисијата 360 Степени на Алсат ТВ ...
сите 28 | | | веќе видена

„Амнестија за 27 април и било кој што направил криминал нема да биде добро за државата. Тоа не значи помилување, бидејќи помирување во општеството без правда ...
сите 7 | | | веќе видена

Студен бран проследен со повремен дожд и засилен северен ветер со пониски температури се очекува во земјава во среда и четврток. Утре претпладне времето ќе ...
сите 177 | | | веќе видена

Во Собранието се очекува да започне постапката за формирање национално тело за помилување, што е едно од четирите барања на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои ...
сите 7 | | | веќе видена

„Нееднаквоста меѓу жените и мажите во речиси сите општествени сегменти на ниво на општини е висока. Нееднаквостите се високи во сопственоста на имот, ...
сите 17 | | | веќе видена

Во рамките на официјалната посета на Чешката Република, претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери оствари средба со Андреј Бабиш, ...
сите 35 | | | веќе видена

На почетокот на денешното рочиште за „27 април“, обвинетиот Вилијам Михајловски рече дека сака да даде поддршка за пратениците кои во петокот во Собранието ...
сите 266 | | | веќе видена

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот пион, Христијан Мицкоски остануваат изолирани во намерите да ја оддалечат Македонија од ЕУ ...
сите 187 | | | веќе видена

next