Атлетико Мадрид стигна до цел плен на гостувањето кај Рајо откако Гризман со доза на среќа го матираше Столе Димитриевски, но позицијата на Алваро Мората на ...
сите 23 | | | веќе видена

Искусниот англиски фудбалер многу натпревари му беа потребни за прв пат да погоди во ФА Купот, но, неговиот тим загуби на гостувањето кај Брајтон. Англија ...
сите 7 | | | веќе видена

Ракометната федерација на Македонија денеска го одржа редовното годишно собрание, на кое се анализираа резултатите на репрезентативните тимови во изминативе 12 ...
сите 12 | | | веќе видена

За карактерот и работните навики на Кристиано Роналдо не треба да се трошат зборови. Благодарение на напорната работи Роналдо е она што е денес – еден од ...
сите 85 | | | веќе видена

Екипата на Металург го промовираше своето ново засилување Тео Чориќ. Договорот со Чориќ е потпишан со важност од 1,5 година.Хрватот, кој во својата кариера ...
сите 4 | | | веќе видена

Првиот човек на Ракометната Федерација на Македонија, Живко Мукаетов денеска испрати јасна порака за тоа каков профил на тренер ќе добие македонската сениорска ...
сите 29 | | | веќе видена

Баерн Минхен успеа да го освои трите бода на гостувањето кај Аугзбург (3-2), но тренерот Нико Ковач не беше задоволен од играта и настапот на неговите ...
сите 38 | | | веќе видена

Македонската репрезентација започна со подготовките за последниот претквалификациски дуел за пласман на ЕП 2021 година. На првиот собир покрај најавените ...
сите 19 | | | веќе видена

Во изминативе неколку дена, една од најкоментираните теми во фудбалска Англија беше првиот пораз кој го претрпе Манчестер Јунајтед под водство на Оле Гунар ...
сите 187 | | | веќе видена

Милан има 1-1 по првите 45 минути на гостувањето кај Аталанта благодарејќи на Кшиштоф Пјонтек, Полјакот уште еднаш покажа дека има „убинствен“ инстикт во ...
сите 27 | | | веќе видена

next