24 Инфо

Вработените во Клинички центар „Мајка Тереза“ денеска ги прекинаа протестите кои ги почнаа во понеделникот поради зголемување на цената на паркингот во кругот ...
сите 209 | | | веќе видена

Неколку стотици израелски „Жолти елеци” денеска учествуваа на протестите во Тел Авив и Ерусалим против претстојните зголемувања на цените, по примерот на ...
сите 9 | | | веќе видена

Тетовец останал без 40.000 евра со кои сакал да купи машини од Италија, откако бил измамен од Хрват, наводен сопственик на фирмата, информираше МВР. СВР Тетово ...
сите 4 | | | веќе видена

Од страна на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје доставен е Обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело – ...
сите 153 | | | веќе видена

Македонија доби исклучително позитивно мислење од Венецијанската комисија за измените во Законот за судови, кој е во собраниска процедура, соопштуваат од ...
сите 61 | | | веќе видена

Заклучоците на УНИЦЕФ од последната анализа на постоечкиот систем за детски додатоци се целосно во согласност со социјалната реформа што ја предложи ...
сите 100 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство остро реагира на денешната прес конференција на Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во ...
сите 14 | | | веќе видена

Влатко Ѓорчев 20-ина години е дел од ВМРО-ДПМНЕ и исто толку години ги поддржува погубните политики на неговата партија. Доколку сакаше, Ѓорчев во овие 20 ...
сите 134 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со министри во Владата на учествуваше на Конференцијата „Децентрализација: Патот што ...
сите 22 | | | веќе видена

next