24 Инфо

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска на својот Фејсбук профил го осуди, според неа, мешањето на власта во преземањето на ИВЗ. – Сведоци сме на ...
сите 363 | | | веќе видена

Пендаровски лаже исто како Заев. Пендаровски треба да се извини на Телма и на јавноста за изречените лаги. Го разбираме Пендаровски дека е исплашен од поразот, ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски оствари посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Охрид каде што ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата. На ...
сите 50 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев на вечерашната трибина во центарот на Прилеп повика на политичка и професионална одговорност од секој што направил ...
сите 20 | | | веќе видена

Нервозниот Христијан Мицкоски се изгуби во сопствените математики во очаен обид да го оправда поразот и ниската доверба во првиот круг од изборите на неговата ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај тоа што Гордана Силјановска Давкова во првиот круг од претседателските избори освои околу четири илјади гласови помалку од Стево Пендаровски, ...
сите 173 | | | веќе видена

Американката Кандес Клејборн, поранешна вработена во американскиот Стејт департмент, призна дека е виновна за обвинувањата за ковање заговор при соработка со ...
сите 9 | | | веќе видена

Повеќе од 80 невладини организации од Западен Балкан упатија петиција до претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, во која телото на ЕУ се повикува да не ...
сите 18 | | | веќе видена

Руски шегобијци, кои лажно се претставиле како новоизбраниот украински претседател Володимир Зеленски, наводно телефонски го побарале и разговарале со ...
сите 165 | | | веќе видена

Француската полиција уапси две лица, а трага по уште четворица, откако отвориле оган врз кафуле во градот Туркоан. Засега нема информации за повредени лица во ...
сите 5 | | | веќе видена

Сакаме да ја информираме јавноста деке вечерва, во вестите на Телма телевизија, новинарката Снежана Лупевска не ја кажа вистината. Имаме обврска пред граѓаните ...
сите 42 | | | веќе видена

Сопственикот на „Дурмо Турс“ ,Дурмиш Белули, како и возач на автобусот во кој загинаа 16 патници кај Ласкраци наместо во затворот во „Шутка“ се во куќен ...
сите 9 | | | веќе видена

„Сите вие што останавте дома знам дека се ежите од помислата на тоа да се врати режимот на Груевски. Испраќам порака до вас, должност наша е родољубска и ...
сите 99 | | | веќе видена

Демократска партија на Турците преку соопштение изрази загриженост за случувањата во Исламската верска заедница. „Крајно сме загрижени поради последните ...
сите 363 | | | веќе видена

„Бројката на неврабоитеност е 19.4 %. Платите растат и ќе продолжат да растат. Бргу ќе дојде време кога граѓаните ќе можат да бираат работа и да напредуваат во ...
сите 99 | | | веќе видена

next