Класичен фалсификат се документите со кои Скендер Бузаку е назначен за поглавар на ИВЗ, тврдат од исламската верска заедница. Документите кои ги подигнале од ...
сите 364 | | | веќе видена

Премиерот отфрла било каква вмешаност за последните случувања во ИВЗ. Заев порача исламските верници сами да одлучат кој ќе биде лидер на заедницата. По ...
сите 364 | | | веќе видена

Кршењето на работничките права е една од причините за слабата излезност на првиот круг од претседателските избори, тврдат синдикалците. Конфедерацијата на ...
сите 10 | | | веќе видена

Прашања околу можните причини за пожарот во Нотр Дам се множат, откако неделниците Маријан и Канар аншене, открија дека на покривот на катедралата на главната ...
сите 225 | | | веќе видена

– Владата ниту се мешала, ниту има намера, ниту ќе се меша, во ниту една заедница, па и во ИВЗ. За нас поглавар на ИВЗ е оној кој со Уставот и законите на ИВЗ ...
сите 364 | | | веќе видена

Антикорупциска поведе прекршочна постапка против претседателот Иванов за именувањата во АРМ. Со ваквите постапки на шефот на државата по распишување на ...
сите 35 | | | веќе видена

Осум кандиндати за претседател од демократите денеска ќе настапат на иста сцена на форум во Хјустон каде ќе се дискутира за правата на црномурестите жени во ...
сите 15 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија категорично ги демантира и ги оценува како инсинуации тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ за средбата на премиерот Зоран Заев, ...
сите 49 | | | веќе видена

next