За сексуалното злоставување на тринаесетгодишната малолетничка директорот на домот „25 Мај“ вели дека чувствува морална одговорност. во телефонски разговор за ...
сите 168 | | | веќе видена

Федерацијата на планинари му ја суспендираше лиценцата на организаторот на турата за Кајмакчалан Зоран Костадинов. Во искачувањето на оваа тура загинаа ...
сите 333 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишната И.А. од Кочани е хоспитализирана по семејната трагедија што се случи изутрината во Кочани. По семејна расправија, таткото на девојката, ...
сите 79 | | | веќе видена

Во сообраќајната несреќа што се случила вчера на патот Демир Капија – Удово, кај местото „Маркова чешма“, повредена е пратеничката на СДСМ, Мери Лазарова, а со ...
сите 67 | | | веќе видена

Четириесет и двегодишниот Х.С. од Скопје е приведен во полиција откако бил пријавен за кражба во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.Кражбата се случила вчера на ...
сите 15 | | | веќе видена