Дваесет и седумгодишен тетовец е потешко повреден и пренесен на скопски клиники, а уште три други лица се здобиле со повреди во сообраќајна несреќа што се ...
сите 198 | | | веќе видена

Две момчиња физички беа нападнати од неколку непознати лица во ноќен клуб во центарот на Скопје, полицијата работи на расветлување на случајот. На 08.12.2018 ...
сите 81 | | | веќе видена

Сообраќајот на магистралниот пат Гостивар – планински превој „Стража“, во близина на каменолом „Прогрес 98“, од 18:10 часот е во прекин поради случена ...
сите 90 | | | веќе видена

Деветнаесет годишник од Кавадарци со возило „рено меган” со кавадаречки регистарски ознаки утрово околу три часот излетал од патот кај Ваташа и паднал со ...
сите 32 | | | веќе видена

Сообраќајна незгода која утрово се случи во населбата Автокоманда предизвика километарска колона возила на влез во Скопје. На социјалните мрежи кружат ...
сите 8 | | | веќе видена

Дванаесетгодишно дете од скопското село Љуботен доживеало струен удар, по што во попладневните часови на 04. декември било донесено во Градската општа болница ...
сите 18 | | | веќе видена

Во полициска акција спроведена ноќеска во угостителски објект во село Жеровјане, тетовското приведени се 11 девојки. Како што соопшти МВР, ноќеска од 23:00 до ...
сите 26 | | | веќе видена

Секоја населба во Скопје си има одредена своја одлика и дух. Луѓето во оваа населба се почитуваат и дружат меѓу себе, но има неколку карактеристики по кои се ...
| | веќе видена