Судијката Добрила Кацарска, која го водеше судскиот процес за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година и пресуди вкупно 211 години затвор за 16 ...
сите 116 | | | веќе видена

Израелската крајно десна партија објави видео спот за изборна кампања во кој министерката за правда во елегантна облека се прска со парфем „Фашизам“, ...
сите 5 | | | веќе видена

Во нашата земја многу генерации напорно работеа на остварувањето на оваа наша историска цел и достигнување. Нашите аспирации за членство во НАТО секогаш имале ...
сите 15 | | | веќе видена

Има напредок, но сепак треба уште многу да се одработи, е пораката што денеска ја испратија европските лидери на средбата со премиерот Зоран Заев. Шефицата на ...
сите 44 | | | веќе видена

Претседателот на Венецијанската комисија, Џани Букикио оцени дека од вакумот со нефункционирањето на Уставниот суд во Албанија, полза има албанската Влада.– ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев во рамки на еднодневната посета на Брисел, денеска оствари средба и со Комесарот за ...
сите 44 | | | веќе видена

Владата на денешната седница го прифати усогласениот текст на Договорот за намалување на цените на услугите за роаминг во мрежите за јавни мобилни комуникации ...
сите 49 | | | веќе видена

Пожарите на Скопска Црна Гора и денеска се активни. Од Дирекцијата за заштита и спасување информираат дека од утрово интервенираат со два авиона и во 14 налети ...
сите 220 | | | веќе видена

next