Posted by TV Kanal VIS on сабота, 17 Февруари 2018 Во Струмица денеска се одржува традиционалниот Струмички карневал. Како и секоја година, маските кои ...
сите 49 | | | веќе видена

Во рамките на активностите за време на Минхенската безбедносна конференција, министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска учествуваше во дискусиите ...
сите 107 | | | веќе видена

Во гостувањето на телевизија Алфа, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски потенцираше дека СДСМ не работи на привлекување на странски инвестиции ...
сите 37 | | | веќе видена

Планот на владата за економски раст е пред усвојување. Еднакви можности за домашните и странски компании, мерки за вработување, стимулирање на раст на платите ...
сите 4 | | | веќе видена

Маркус Џинјард не го доигра дуелот од полуфиналето против Куманово. Американското крило, еден од најдобрите во составот на Марин Докузовски, има проблеми со ...
сите 27 | | | веќе видена

Надлежните органи во Босна и Херцеговина ја разгледуваат можноста автопатот Сараево - Белград да биде изграден со јавно-приватно партнерство. Овој ...
сите 4 | | | веќе видена

За сексуалното злоставување на тринаесетгодишната малолетничка директорот на домот „25 Мај“ вели дека чувствува морална одговорност. во телефонски разговор за ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Отвореното графичко студио во Скопје синоќа беше отворена изложбата „Невидени“ на уметникот Јован Балов, составена од колажи цртежи, мали хартиени објекти, ...
сите 7 | | | веќе видена

На сцената ќе се претстават 14 актери, а главните улоги ги толкуваат актерите Огнен Дранговски и Илина Чоревска. ,,Целата претстава е едно сизифовско, но не ...
сите 13 | | | веќе видена

Компанијата „Епл“ неодамна ја заврши изградбата на „Епл парк“ – зграда вредна 5 милијарди долари. Во зградата нема да биде дозволен пристап за туристи, ниту ...
сите 13 | | | веќе видена

Повеќето состојки веројатно веќе ги имате во кујна, а кондензираното млеко може да се купи во секоја поголема продавница. 150 гр излупени лешници 100 гр темно ...
сите 51 | | | веќе видена

Владата на Косово денеска даде зелено светло на спогодбата за демаркација на границата со Црна Гора, за која претходно дадоа согласност претседателите на ...
сите 61 | | | веќе видена

VINI VICI во Борис Трајковски (Билети во МКЦ или вечер на врата)

НА 17 ФЕВРУАРИ ВО СКОПЈЕ ДОАЃА НАЈГОЛЕМИОТ ТРАНС АКТ НА СИТЕ ВРЕМИЊА И БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА НАЈБАРАНИТЕ АРТИСТИ НА СИТЕ СВЕТСКИ ПОДИУМИ И ФЕСТИВАЛИ. ВО 2017 VINI ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 23:00:00 , 17 Фев, 2018 до 05:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Urban Dance
 • 1812 доаѓаат, 2833 можеби
 • Mate Mišo Kovač - 17. fevruari 2018 - Vip Arena Boris Trajkovski

  По долги 20 години македонската публика конечно добива можност да ужива во песните на легендарниот хрватски пејач, Мишо Ковач. На 17 февруари 2018, во ...
 • Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski
 • 21:00:00 , 17 Фев, 2018 до 00:00:00 , 18 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Pragma music entertainment
 • 488 доаѓаат, 1446 можеби
 • Салаковски Езера 2.180 мнв и Врв Убава 2.355 мнв

  На 18.02.2018 (недела) ДПС Трансверзалец Скопје организира искачување на Салаковски Езера (2.180 мнв) и Врвот Убава (2.355 мнв) на планината Јакупица. ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:00:00 , 18 Фев, 2018 до 20:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 39 доаѓаат, 537 можеби
 • Златна Бубамара 2018 - За подобар живот

  ЗЛАТНА БУБА МАРА НА ПОПУЛАРНОСТА, 21 издание во 21 век ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ Почитувани љубители на добра забава, чист воздух и ПОДОБАР ЖИВОТ, доаѓа 21 издание на ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Фев, 2018 до 23:00:00 , 22 Фев, 2018
 • Zlatna Bubamara Na Popularnosta
 • 1169 доаѓаат, 4473 можеби
 • Концертна промоција на албумот „Извор“ // 23-26.02, 01-03.03 МОБ

  ПРОМОТИВНИ КОНЦЕРТИ НА КАРОЛИНА СО НОВИОТ АЛБУМ „ИЗВОР“ ВО ФЕВРУАРИ ВО МОБ! Драги пријатели, Со големо воодушевување ви најавуваме дека после блескавиот ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Фев, 2018 до 00:00:00 , 26 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 823 доаѓаат, 2352 можеби
 • Македонски Шлагери

  Пробајте нешто ново, слушнете нешто постаро ~ Македонски шлагери, песни со душа и емоции, заслужено често ги нарекуваме и македонски евергрини. Тоа се песни ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 23 Фев, 2018 до 01:00:00 , 24 Фев, 2018
 • Public Room
 • 89 доаѓаат, 785 можеби


 • На 17 Февруари