Неколку дена откако тинејџерката од Висконсин Џејми Клос (13) успеа да побегне по 3 месеци заробеништво, објавени се застрашувачки детали за условите во кои ја ...
сите 33 | | | веќе видена

Беше тоа најголема вест на планетата - двајца британски нуркачи ги пронајдоа 12-те исчезнати деца и нивниот тренер во пештера на Тајланд, живи и здрави, откако ...
сите 4 | | | веќе видена

Игра на три деца во дворот во семејниот дом на Флорида заврши кобно за нив. Брат (6) и сестра (1) и уште едно девојче (4) додека си играле останале заробени во ...
сите 11 | | | веќе видена

Алфи Ламб (3) сурово е задушен додека се возел со својата мајка, нејзиното момче и нивните пријатели. Мајката Едриан Хоаре (23) и нејзиното момче Стивен ...
сите 3 | | | веќе видена

Откако се реши спорот со името, и сите очи се вперени кон комплетирањето на процесите околу Преспанскиот договор во Грција, Македонија може конечно да се ...
сите 3 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтерграции Бујар Османи, коментирајќи ја пораката од еврокомесарот за проширување Јоханес Хан дека членството на ЕУ не зависи само од ...
сите 85 | | | веќе видена

„Гугл“ веќе со години е глобален лидер на полето на паметните мобилни телефони и прелистувачи, а сега оваа компанија влегува на територијата на синтеза на ...
сите 9 | | | веќе видена

Популарната пицерија во Неапол е последна мета на бомбашките напади кои италијанските власти и ги припишуваат на мафијата. Слабата експлозија пред ресторанот ...
сите 7 | | | веќе видена

Вложиле голема сума пари, за на децата да им обезбедат убава иднина.Иако живета во луксузен комплекс, Јована и Жељко Јоксимовиќ им станало тесно со три деца, ...
сите 4 | | | веќе видена

Интернетот е чудо! Секојдневно налетуваме на некои генијални совети или направи-сам проекти кои не воодушевуваат, но она што ќе го видите во продолжение ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Дел од грчките пратеници се соочени со закани пред гласањето за доверба на владата на премиерот Алексис Ципрас и договорот за името со Македонија. Заканувачки ...
сите 17 | | | веќе видена

Една од најголемите приватни инвестициски групации во Југоисточна Европа, „Балфин“, во моментот во Македонија е присутна со две големи компании – „Нептун“ и ...
сите 3 | | | веќе видена

Европската унија нема стравувања за посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Белград, рече премиерката Ана Брнабиќ, која порача дека е важно Србија да ...
сите 24 | | | веќе видена

Доцна вечерва министерството за надворешни работи соопшти дека на шефот на канцеларијата за врски на Грција во Македонија, му била предадена вербална нота со ...
сите 130 | | | веќе видена

Законот за борба против корупцијата, кој обедини два претходни закони, за антикорупција и за судир на интереси, е во собраниска процедура и покрај тензиите ...
сите 139 | | | веќе видена

Температура помиска од минус 50 степени Целзиусови е измерена во 12 области од рускиот регион Јакутија, соопшти регионалната метеоролошка канцеларија на ...
сите 14 | | | веќе видена

Британскиот Парламент одобри нацрт закон со кој се криминализира фотографирање жени под здолништето, акција што ќе се казнува со две години затвор. За да стапи ...
сите 10 | | | веќе видена

Педесет луѓе се уште се водат како исчезнати во хотелскиот комплекс во Најроби по вчерашниот напад, соопшти Црвениот крст. Тоа беше објавено неколку часови ...
сите 61 | | | веќе видена

Фудбалерите на Севилја изборија пласман во четвртфиналето од шпанскиот Куп на кралот и покрај домашниот пораз од Атлетик Билбао од 0:1, а Жирона првпат во ...
сите 17 | | | веќе видена

На дебарската улица Александар Илиќ, во вечерните часови на 15 јануари, при контрола на автомобил „фолксваген поло“, со тетовски регистарски ознаки, полицијата ...
сите 61 | | | веќе видена


На 17 Јануари