Samsung го претстави долгоочекуваниот екран којшто е еластичен и може да се превиткува. Наречен Infinity Flex , овој екран ќе овозможи уреди кои ќе се ...
сите 22 | | | веќе видена

Ново истражување на британски научници може да разјасни поради што дебелите луѓе се подложни на развој на карциноми, а се чини дека проблемот е во ...
| | веќе видена

Откако оваа опција се појави на Ватс-ап, и Фејсбук Месинџер ќе ги израдува корисниците кои ќе напишат порака, па ќе посакаат да ја избришат. Фејсбук Месинџер ...
сите 19 | | | веќе видена

Откако се појавија првичните изјави дека продажбата на новите iPhone модели не оди добро како што било очекувано, сега се појавија нови информации дека ...
сите 14 | | | веќе видена

Американските воени пилоти го започнаа тестирањето на системот „Сикорски“ кој што наскоро ќе започне да се користи во управувањето на познатите хеликоптери ...
| | веќе видена

next