Идивиди

Министерството за внатрешни работи (МВР) најостро ги демантира и ги отфрла како целосно неточни информациите во јавноста за наводни киднапери и киднапирања ...
сите 65 | | | веќе видена

Еден од најдобрите македонски фудбалери, Горан Пандев во интервју за „Газета дело Спорт” зборува за плановите за својата иднина. Репрезентативецот на ...
сите 57 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека нема да се дозволи укинувањето на таксата од 100 отсто на увозот од Србија и од Босна и Херцеговина да биде ...
сите 62 | | | веќе видена

Делегацијата на ЕУ остро го осуди инцидентот што се случи вчера во затворот во Шуто Оризари и бара да се спроведе истрага, а одговорните за него да понесат ...
сите 86 | | | веќе видена

Во акциска контрола спроведена вчера на подрачјето на Скопје на технички преглед испратени се 49 автобуси и возила што вршат јавен превоз. Кај нив се ...
сите 160 | | | веќе видена

Промената на политичката клима не може да се почувствува веднаш по пристапувањето на Северна Македонија во НАТО, но сепак тоа носи големо стабилизирање во ...
сите 13 | | | веќе видена

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, одговори на зголемениот број критики откако неговиот тим успешно го надмина шеснаесетфиналето во Лигата на Европа. Синоќа ...
сите 102 | | | веќе видена

next