Идивиди

Хелсиншкиот комитет за човекови права бара Министерството за труд и социјална политика да го испита случајот со како што посочуваат оттаму, сексуалното ...
сите 152 | | | веќе видена

Федерацијата на планинарски спортови го суспендираше водичот на групата која изминатиот викенд се искачуваше на планината Ниџе кога двајца македонски планинари ...
сите 334 | | | веќе видена

Демократите во Конгресот на САД поднесоа предлог-закон со кој се предвидува издвојување на над една милијарда долари за подобра кибер заштита на американскиот ...
сите 28 | | | веќе видена

По тешко боледување синоќа почина Абдилаќим Адеми, кој беше член на ДУИ, а извршуваше и високи државни функции. Од 2008 година Адеми беше вицепремиер задолжен ...
сите 69 | | | веќе видена

Првиот човек на Судскиот совет на Република Македонија Зоран Караџовски изјави дека се лажни вестите што деновиве беа објавени во јавноста во врска со ...
сите 68 | | | веќе видена

next