Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска упари предупредување до претседателот на САД, Доналд Трамп, јави иранската новинска агенција ИНСА. – Господине ...
сите 59 | | | веќе видена

Терористичката организација „Исламска држава“ ја презеде одговорноста за нападот во близина на аеродромот во Кабул, при што загинаа 14 лица. ИД прецизира дека ...
сите 23 | | | веќе видена

Петнаесетгодишно девојче од Индонезија, кое било силувано од нејзиниот брат, осудено е на шест месеци затвор поради извршен абортус. Заменикот-шеф на ...
сите 18 | | | веќе видена

Резултатите од анкетата на Глуп се добиени пред состанокот помеѓу Трамп и Путин во Хелсинки.Двојно повеќе Американци сметаат дека мејнстрим медиумите се ...
сите 13 | | | веќе видена

Еврокомесарот за економски и финансиски прашања Пјер Московиси денеска изјави дека разликите во ставовите за трговските прашања остануваат и по разговорите ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп и канадскиот премиер Џастин Трудо побараа од Израел да евакуира стотици членови на сириската невладина организација „Бели ...
сите 21 | | | веќе видена

Независниот кандидат на парламентарните избори во Пакистан, Мохамед Ахмед Мугал извршил самоубиство поради тоа што неговите синови не ја поддржувале неговата ...
сите 6 | | | веќе видена

Папата Франциск денеска ја повика меѓународната заедница да реагира решително и брзо за да ги спречи трагедиите на мигрантите на море. Папата изрази жалење ...
сите 11 | | | веќе видена

Шпанската полиција приведе четворица британски туристи во одморалиште на Ибица, поради сомнеж дека групно силувале 29-годишна Британка. Полицијата ги привела ...
сите 5 | | | веќе видена

Најмалку десет ирански војници вчера загинаа при напад на бунтовниците врз граничен премин во провинцијата Курдистан, западен Иран, во близина на границата со ...
сите 19 | | | веќе видена

next