Сè поголем број интернет корисници го користат „Јутјуб“ како платформа на која креативно се изразуваат, пренесуваат пораки, или едноставно се забавуваат. ...
сите 3 | | | веќе видена

Живата крпеница на срцето е фасцинантен изум. Се одгледува во лаборатории од примерок на клетки од пациентот за да не дојде до отфрлање на ткивото . Се ...
сите 12 | | | веќе видена

Босилекот веќе со векови се користи во борбата против здравствените проблеми. Ви претставуваме 5 начини како можете да го употребите босилекот како лек: – ...
сите 5 | | | веќе видена

На штотуку мажената Ракел Палма рекарите и соопштиле страшна вест - дека и откриле тумор на мозокот и дека скенерот покажал оти е малигнен. Сепак, излегло дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако е предмет на истражување од кога луѓето постојат, човековото тело и натаму крие многу тајни. Веројатно мислите дека со помош на модерната медицина можеме ...
сите 6 | | | веќе видена

Чајот од мента е најраспространет ширум светот, а на нашите простори често се нарекува и чај од нане. Ментата (нане) со векови се користи против лош здив и за ...
сите 4 | | | веќе видена

Летото е пред нас, и додека на една страна се сите негови благодети кои особено ги чувствуваме на годишниот одмор, од друга страна е здодевното зуење на ...
сите 5 | | | веќе видена

Мајката Александра Руди (41) го спасила животот на својот син откако поради наизглед безопасна црвена линија на раката го однела кај лекар. Но, се покажало ...
сите 5 | | | веќе видена

next