Makpress.mk

Дописникот на „Гардијан“ од Унгарија, Дан Нолан го фотографираше Никола Груевски, поранешниот македонски премиер во Будимпешта и фотографијата ја сподели на ...
сите 115 | | | веќе видена

Адвокатот Александар Тортевски кој е советник на СЈО вчера попладне имал вербална расправија со учесниците на јавниот протест во центарот на Скопје. Тој ...
сите 42 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи објави оглас за продажба на движни и недвижни ствари. Како што се посочува на веб порталот https://e-aukcii.ujp.gov.mk, можете да ги ...
сите 61 | | | веќе видена

Египетската полиција започнала истрага откако еден дански пар се искачил на Кеопсовата пирамида во Гиза, за потоа да се фотографираат голи во текот на ...
сите 19 | | | веќе видена

Француски пар, воден од паролата „водете љубов, а не војна“, имаа секс на терсата на една зграда, додека доле на улиците беа протестите на „жолтите елеци“. ...
сите 5 | | | веќе видена

По двочасовни договарања меѓу студентите, одлучено е да го одложат отпочнувањето штајк со глад најавен за вечерва, но да ги радикалзираат протестите. Тие ...
сите 63 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на скаутскиот оддел за млади таленти на Манчестер Јунајтед, Дерек Ленгли оцени дека во клубот има многу некомпетентни луѓе, посочувајќи примери ...
сите 4 | | | веќе видена

Напаѓачот, за кој се смета дека дејствувал сам, сè уште е во бегство откако уби најмалку две лица и повреди најмалку 11 во источниот француски град Стразбур, ...
сите 38 | | | веќе видена

Едно лице загина, а седуммина се повредени откако засега неидентификуван напаѓач вечерва отвори оган во францускиот град Стразбур, јави ДПА, повикувајќи се на ...
сите 38 | | | веќе видена

Координаторот на претеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и колицијата „За подобра Македонија“, Никола Мицевски денеска во Собранието на Република Македонија оствари ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во денешното гостување во вестите во Алфа истакна дека со владата на СДСМ и Заев македонската економија ...
сите 251 | | | веќе видена

next