Makpress.mk

Фантастично отварање на натпреварот помеѓу Вардар и Веспрем во СЦ „Јане Сандански“. Доајенот на македонската народна музика Виолета Томовска во еден глас ...
сите 14 | | | веќе видена

Универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова е кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата на претстојните изборите закажани за 21 април. ...
сите 130 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и членовите на делегацијата денеска на конференцијата за безбедност во Минхен се сретнаа со ...
сите 39 | | | веќе видена

На конференцијата за безбедност во Минхен премиерот Зоран Заев и владината делегација на билатералните средби добија силна поддршка и отворени преспективи за ...
сите 39 | | | веќе видена

Само пред една година влезот на мојата земја во НАТО беше незамислив и за многумина дури и невозможен. Но, сепак се случи. Меѓународната заедница ја препозна ...
сите 39 | | | веќе видена

Делегатите на ВМРО-ДПМНЕ почнаа да гласаат за избор на еден од деветте пријавени кандидати за претседател на државата. На гласачките ливчиња кандидатите се ...
сите 130 | | | веќе видена

Не се доставени никакви докази за мешање на Русија во прашањето „за промена на името на Македонија“, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи ...
сите 30 | | | веќе видена

Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од Конвенцијата на која лично тој си го бира својот фаворит, својот кандидат кој со него треба да ...
сите 64 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да ...
сите 36 | | | веќе видена

Државниот студентски центар утрово организираше акција во чии рамки беше исчистен отпадот од кровот на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“, информираат ...
сите 83 | | | веќе видена

Продолжува хуманата мисија на волонтерите од Црвен крст – Делчево. Во просториите на општинската организација на Црвен крст се одржа втората дисеминациска ...
сите 12 | | | веќе видена

Погрешни политики водени со децении во земјоделството не може да се променат за една година, рече министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо ...
сите 41 | | | веќе видена

next