Алжирскиот голман во Вардар, Гедбан Калифа е среќен во Скопје, вели дека многу брзо се прилагодил на градот и веднаш се чувствува како дома. Иако од неодамна ...
сите 6 | | | веќе видена

Лино Червар пред три недели истакна дека спогодбено дошол до договор со ППД Загреб за прекинување на взаемната соработка, од едноставна причина што во иднина ...
сите 4 | | | веќе видена

Последното засилување за Вардар во оваа сезона, Кристијан Дисингер покажа зошто неговото место е во составот на „црвено-црните“ и зошто е големо засилување за ...
сите 2 | | | веќе видена