Македонската репрезентативка Елена Ѓорѓиевска потпиша со актуелниот ракометен шампион на Хрватска – Подравка Вегета.Таа доаѓа во хрватскиот тим од Романија, ...
сите 8 | | | веќе видена

Унгарскиот ракометен гигант Веспрем под водство на поранешниот тренер на ЖРК Вардар, Давид Дејвис е многу блиску до пласманот во фајнал-фор турнирот од Лигата ...
сите 6 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар се подготвуваат за пресметките со Пик Сегед, но истовремено кројат и планови за своите идни ангажмани откако првиот човек на клубот ...
сите 48 | | | веќе видена

Кадетската репрезентација, која го освои 4. место на силниот турнир во БиХ, во јуни и во јули ќе се подготвува за СП во Македонија, а треба да одигра и неколку ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација синоќа во „Борис Трајковски“ ремизираше против селекцијата на Исланд, 24:24. После победата на гостувањето во Рејкјавик, ...
сите 5 | | | веќе видена

Веселин Вујовиќ, миленикот на вардаровите навивачи, си поднелсе оставка од српски Железничар и во иднина ќе бара нов предизвик. Заминувањето од клупата на ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски имаше клучна улога во драматичната победа на Бенфика над Белененсес во разигрувањето во првата португалска лига. ...
сите 2 | | | веќе видена

Искусниот македонски бек, Влатко Митков и неговиот Брегенц не успеаа да ја минат последната пречка и да го освојат Купот на Австрија. Во завршниот меч за ...
сите 2 | | | веќе видена