Денешен

Министерството за надворешни работи соопшти дека денеска на шефот на Канцеларијата за врски на Грција во Република Македонија, му била предадена Вербална нота ...
сите 130 | | | веќе видена

Тој што денес ќе гласа „за” го отвора патот за наводниот македонски идентитет и јазик за соседите, рече претседателот на најголемата грчка опозициска партија ...
сите 30 | | | веќе видена

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби своите противници за Европското првенство. Македонија ќе игра во Групата Ц заедно со домаќинот ...
сите 34 | | | веќе видена

Пратениците во британскиот Парламент изгласаа денеска доверба на конзервативната премиерка Тереза Меј и покрај тоа што ден претходно нејзиниот план за брегзит ...
сите 331 | | | веќе видена

Жена на возраст од 92 години која ги измамила белгиските даночни власти за неколку милиони евра избегнувајќи да плати данок неколку децении, со одлука на суд ...
сите 2 | | | веќе видена

Претставници на Европската унија разгледуваат можности да го одложат Брегзит до 2020, откако Германија и Франција изразија желба преговорите за излез на Велика ...
сите 31 | | | веќе видена

Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) објави оглас за работа во британскиот неделник „Економист“, во кој бара влијателни, патриоти професионалци ...
сите 35 | | | веќе видена

Младиот Гари, пред да се вљуби во својата сегашна сопруга, бил во врска со 77-годишна. Но, сега, вели, ја нашол вистинската, а на неговите гради го истетовирал ...
сите 2 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета денеска испрати честитка до собранискиот спикер на Република Македонија, Талат Џафери, по повод донесувањето на Законот за ...
сите 269 | | | веќе видена

На Никола Војминовски, осуден на 13 ипол години затвор за нападот на пратеникот Зијадин Села, судот денеска му одреди мерка „притвор“ откако не беше пронајден ...
сите 59 | | | веќе видена

По референдумот за брегзит одржан во јуни 2016 година, бројот на британски граѓани кои побарале германски пасош значително се зголемил, објави Федералното биро ...
сите 9 | | | веќе видена

Педесет луѓе се уште се водат како исчезнати во хотелскиот комплекс во Најроби по вчерашниот напад, соопшти Црвениот крст. Тоа беше објавено неколку часови ...
сите 61 | | | веќе видена

Мангото е овошје кое се одгледува во бројни тропски и суптропски региони, а неговата татковина е индискиот потконтинент, односно, Асам и Бурма. Манго е ...
сите 3 | | | веќе видена

next