Струмица им оддаде почит на своите заштитници. Со низа настани и свечености беше одбележан денот посветен на Светите 15 Тивериополски свештено маченици кои ...
сите 19 | | | веќе видена

Словенецот Лука Дончиќ, кој гази на кошаркарските терени во НБА лигата, дефинитивно станува еден од најголемите таленти што воопшто заиграл во најсилната лига ...
сите 20 | | | веќе видена

Изминатиов викенд сениорките, младинките и кадетките на ЖКК „Бадел 1862“ убедливо ги победија противниците. Успешниот победнички викенд за клубот од Кисела ...
сите 18 | | | веќе видена

По неколку одржани состаноци, Стручниот Совет донесе одлука за назначување на следните селектори на младинските репрезентации кои во 2019 година ќе учествуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Едниот е Хрват, Бојан, другиот Србин, Бојан. Двајцата носат исто презиме, Богдановиќ играат во НБА лигата и се голем „проблем“ за американските коментатори. ...
сите 2 | | | веќе видена

Каква бламажа се случи во женската регионална АБА лига. Во Подгорица кошаркарките на Будуќност со 79 поени разлика ја поразија загребската екипа Трешњевка ...
сите 2 | | | веќе видена

Од почетокот на новата сезона во НБА лигата странските кошаркари, односно оние кои не се од Америка, бележат одлични партии и воедно се предводници во своите ...
сите 26 | | | веќе видена

МЗТ Скопје Аеродром останува на максимален ефек кога во прашање се настапите на домашен терен во АБА 2 лигата. Аеродромци ја остварија и шестата победа пред ...
сите 13 | | | веќе видена

Барселона и Реал Мадрид одиграа една од најдобрите партии во кошаркарското „Ел Класико“ во Шпанија. Натпреварот изобилуваше со мајсторски моменти, еден момент ...
| | веќе видена

Втора сезона е во ПМС Торино (доаѓајки од КК Феникс 2010), а на споменатиот турнир настапи на покана на Олимпиа Милано, тим кој што е меѓу познатите во Европа. ...
сите 4 | | | веќе видена

Екипата на Мемфис донесе одлично засилување во своите редови, откако потпис во овој клуб стави францускиот центар Жоаким Ноа. Ноа има 33 години, а беше дел од ...
сите 2 | | | веќе видена

next