За мене законот за јазиците е веќе усвоен и покрај ветото на претседателот Ѓорге Иванов. Сме чекале 150 години, ќе почекаме уште неколку дена, рече Али Ахмети, ...
сите 28 | | | веќе видена

Двете држави да ја интензивираат економската соработка во пресрет на евроатлантските интеграции на Македонија – согласни се шефовите на Бугарија и Македонија. ...
сите 37 | | | веќе видена

Членството во оваа организација е силен ветер во грб за новото раководство на партијата и потврда дека е на вистинскиот пат. ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот ...
сите 168 | | | веќе видена

Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ, со спектакуларна игра на Ол-стар мечот "Ѕвезди во подем", ги израдува љубителите на кошарката низ светот, а на неговите ...
сите 26 | | | веќе видена

Соседната земја, терминот Македонија, долги години го разбираше како национална, а не како географска карактеристика, сега треба да се најде географска или ...
сите 140 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и повеќе министри вечерва присуствуваа на приемот за карневалските групи и гости што го приредува градоначалникот на Струмица и ...
сите 47 | | | веќе видена

Земјотрес со интензитет од 4,4 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска југозападниот дел на Велика Британија, соопшти Британскиот институт за ...
сите 96 | | | веќе видена

next