Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Европската комисија вечерва му предложи на Европскиот совет да го одобри договорот постигнат во преговорите за истапување на Велика Британија од ЕУ. – Велика ...
сите 139 | | | веќе видена

Владата предвиде 1, 5 милиони евра (98 милиони денари) за намалување на аерозагадувањето Буџетот за 2019, на денешната седница на која го усвои предлогот за ...
сите 95 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 196 | | | веќе видена

Бегството на експремиерот Никола Груевски во Унгарија наметнува низа прашања во однос на начинот кој го напраил тоа, но и пропустот на институциите. На оваа ...
сите 12 | | | веќе видена

Хрватскиот тенисер, Марин Чилиќ ја запиша првата победа во групата Густаво Куертен на завршниот АТП турнир во Лондон. Марин вечерва славеше над американскиот ...
сите 105 | | | веќе видена

Под мотото „Нема правда нема мир“ се оддржуваат протести пред Владата поради бегството на бегството на осудениот поранешен премиер Никола Груевски во ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од министрите за надворешни работи Никола Димитров, за здравство Венко Филипче и ...
сите 38 | | | веќе видена

Почнувајќи од денес, од североисток кон нашата територија ќе започне да продира студена воздушна маса која ќе услови умерен до засилен ветер од северен правец ...
сите 175 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на ставовите на Христијан Мицкоски.„Пионот Христијан Мицкоски да не се крие зад социјалните мрежи и зад конфузни реакции што ...
сите 99 | | | веќе видена

Денес е четврток и денеска има доста тешка енергија во воздухот која потекнува од тоа што Марс од денес е во знакот на Риба, па чувството на безволност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Ако се земе предвид владеењето на поранешниот премиер Никола Груевски, помислата дека авторитaрен владетел кој оставил зад себе такво наследство, а сега ...
сите 66 | | | веќе видена

Специјалната обвинителка Катица Јанева, за префрлањата на вината меѓу институциите по бегството на екс премиерот Никола Груевски, вели дека се труделе да ја ...
сите 30 | | | веќе видена

Пред да дојдат на власт, го критикуваа проектот Скопје 2014. Но, две години подоцна, инвестицијата од половина милијарда евра ќе биде дел од стратегијата со ...
сите 35 | | | веќе видена

next