Павле Богоевски сѐ уште е пратеник и не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини, а ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи ...
сите 79 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски и претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери на денешната средба го посочиле значењето на ...
сите 214 | | | веќе видена

Во организација на Виенскиот економскиот форум, во главниот град на Австрија се одржува дебата за новите перспективи на нашата земја во пресрет на очекување на ...
сите 74 | | | веќе видена

Акциите на германската банкарска институција "Deutsche Bank" денес паднале за 3 проценти, достигнувајќи најниска вредност во историјата, неколку дена пред ...
сите 14 | | | веќе видена

Еден товарен брод на Саудиска Арабија, кој наводно пренесува оружје што може да се користи во конфликтот во Јемен, се укотви во италијанското пристаниште ...
сите 48 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за одбрана и безбедност расправаат по вкупно 91 амандман по Предлог-законот за Агенцијата за национална безбедност. Од ...
сите 32 | | | веќе видена

По објавата на технолошката компанија „Гугл“ дека ја суспендира лиценцата за „Хуавеј“, од кинескиот производител на технолошки уреди велат дека тие сепак ќе ...
сите 109 | | | веќе видена

„Република Србија го заврши Коридорот 10 низ најтешката траса по целата негова должина, а Зоран Заев во Владичин Хан се радува на успешните потфати на нашите ...
сите 96 | | | веќе видена

Од први јуни заедно со пожарникарите на интервенции ќе оди и медицинска служба, соопшти денеска Владимир Симоновски, командант на Територијалната противпожарна ...
сите 20 | | | веќе видена

Хајнц Кристијан Штрахе, заменик на австрискиот премиер Себастијан Курц, во саботата ја понуди својата оставка со цел да се спречи распадот на коалициска влада ...
сите 137 | | | веќе видена

Три компании од земјава ќе обучуваат работници за свои потреби. Преку Фондот за можности компании од три различни области се избрани во првиот дел од овој ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски се обрати на 11-тата конференција за човечки ресурси, во организација на Македонската ...
сите 78 | | | веќе видена

Поради силниот ветер кој синоќа дуваше во Скопје, два авиони не слетаа на скопскиот аеродром, туку беа пренасочени. Па така, едниот слета во Охрид, а вториот ...
сите 42 | | | веќе видена

next