Во мојата кариера имам донесено повеќе ослободителни пресуди, но ова ми е најтешко донесена ослободителна пресуда, изјави с удијката Добрила Кацарска синоќа во ...
сите 114 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска ќе отпатува за Брисел каде ќе присуствува на состанокот на Европската народна партија (ЕПП), на кој ќе се расправа дали ...
сите 42 | | | веќе видена

Венецуелските држави Миранда, Маргас, Карабобо и Мерида како и делови од главниот град Каракас, одново се денеска без струја. Засега не е познато каде точно се ...
сите 77 | | | веќе видена

ОЗНА, УДБА, ДБК, УБК – АНБ. Низ децениите се менуваа имињата на тајните служби, се правеа промени во начинот на кој е организирана тајната полиција, но остана ...
сите 46 | | | веќе видена

Вишиот суд во Белград го отфрли во вторникот вечерта предлогот на обвинителството да одреди притвор за тројцата осомничени за насилничко однесување со употреба ...
сите 100 | | | веќе видена

Одолговлекувањето на разговорите за брегзит ќе има политичка и економска „цена“ за Унијата, па затоа Лондон треба да понуди јасен план за тој процес, изјави ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓаните со цел да заштедат, готват на плински боци кои често пати се купени евтино, а воедно имаат сомнителен квалитет. Во зима, многу дуќани се загреваат на ...
сите 8 | | | веќе видена

Тони Менкиноски, кој ја предводи работна група на ВМРО-ДПМНЕ за реформскиот закон за јавното обвинителство што го бара Брисел, вели дека партијата која ја ...
сите 12 | | | веќе видена

Шефицата на дипломатијата на ЕУ Федерика Могерини изјави дека за лидерите на Западен Балкан постојат две опции – да си постават високи цели или да не направат ...
сите 38 | | | веќе видена

Претседателот Владимир Путин потпишал нови построги казни за Русите кои, според мислењето на властите, шират лажни вести и на интернет искажуваат „бесрамно ...
сите 32 | | | веќе видена

next