Да се биде ѕвезда не е лесно, а да се биде јавна холивудска личност уште помалку. Животот на славните и тоа како не е ист како што го гледаме на ТВ екраните ...
| | веќе видена

Доколку сакате да внесете немир помеѓу археолозите и историчарите, само запрашајте ги за конечно објаснување за следните пет работи. Многу често за необјаснати ...
сите 2 | | | веќе видена

Рускиот космонаут Антон Шкаплеров објавил фотографија од Аралското езеро од вселената, на која се гледа катастрофалната судбина на тоа езеро - неговата вкупна ...
сите 2 | | | веќе видена

Аргентинецот Волтер Родригез одлучил физички да се пресмета со педофилот кој сексуално ја вознемирувал неговата 11 годишна ќерка и договорил состанок со него, ...
сите 12 | | | веќе видена

Само две седмици откако почнала со работа, дадилката била фатена како го малтретира детето. Снимката на која се гледа како дадилката го малтретира бебето, му ...
сите 8 | | | веќе видена

Ексцентричната шкотска актерка Тилда Свинтон (56) шест месеци живее со уметникот Џон Брн (78) со кој ги има близнаците Онор и Ксавиер, а другите шест ги ...
сите 6 | | | веќе видена

Новото продолжение на филмската франшиза "50 нијанси" ги разочарало критичарите, но затоа сите гледачи од Велика Британија имаат можност да искусат многу ...
| | веќе видена

Украинскиот олигарх и најбогат човек во Велика Британија, наводно купил палата вредна 90 милиони долари на Менхетн и тоа на улицата на која веќе поседува ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога младиот Џошуа Хајден (19) тргнал во лов на кенгури, не ни очекувал дека ќе се врати дома со скршена вилица и затворено око. Имено, Хајден во вторникот ...
сите 4 | | | веќе видена

17-годишната Хана Карбочи била во својата училница за време на масакрот во училиштето во Флорида пред неколку дена. Куршум го пробил ѕидот на училницата во ...
сите 2 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и јавноста се згрозени од неодговорноста и индолентноста на надлежните институции за скандалот со сексуално злоставување на малолетно девојче ...
сите 170 | | | веќе видена

Му порачуваме на Петре Шилегов 8-те милиона евра наменети за дислокација на галиите да бидат пренаменети за изградба на ново основно училиште во населба Ченто, ...
сите 62 | | | веќе видена

Оваа глумица е позната како кралицата на скандалите, па нејзиното појавување секогаш е забележувано од страна на папараците, осебно кога станува збор за вакво ...
сите 3 | | | веќе видена

Раперот Дрејк навистина знае да ја воодушеви јавноста со своите хумани гестови. Имено, откако во весниците се појавила тажната животна приказна на хотелската ...
сите 7 | | | веќе видена

Германскиот министер за надворешни работи, Зигмар Габриел, предупредил во Минхен дека светот на почетокот на 2018. година се соочува со бројни безбедносни ...
сите 28 | | | веќе видена

Според опозициската ВМРО-ДПМНЕ, срамно е што градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, се фали со простор за автобуска станица. Според партијата, ...
сите 98 | | | веќе видена

Пакистанскиот суд го осуди во саботата серискиот убиец на смрт, поради силување и убиство на седумгодишно девојченце, соопшти обвинителството. Грозоморното ...
сите 8 | | | веќе видена

next