Кралската пошта беше казнета со 50 милиони фунти од британскиот телеком за заштита на конкуренцијата во областа на телекомуникациите, медиумите и поштенските ...
сите 27 | | | веќе видена

После осум години развој и повеќе од 2,3 милијарди долари во финансирање, Magic Leap конечно го објави својот прв уред за проширена реалност. Magic Leap – ...
сите 3 | | | веќе видена

Странските туристи кои ја посетуваат Северна Кореја сега имаат можност да кампуваат во близина на најголемиот вулкан во таа земја. Во надеж дека делот на ...
сите 10 | | | веќе видена

На американската амбасада во Анкара, во околу 5 часот по локално време, испукани биле неколку куршуми од возило во движење, при што бил погоден прозор на ...
сите 36 | | | веќе видена

144 "Орлан" лансирачките ракети се ставени на списокот на најмоќи воени бродови на светот. Во пресрет на проектот "Орлан" од 1973 до 1989 година, бродовите се ...
сите 4 | | | веќе видена

Британскиот пејач Сем Смит стана најомразена личност на интернетот поради само еден коментар на социјалните мрежи. Музичарот Адам Ламберт објавил видео на кое ...
сите 7 | | | веќе видена

Старлетата Ким Кардашијан Вест последните неколку денови престојува во Мајами и е во очигледно многу летно расположение. Речиси секој ден се појавува во неон ...
сите 28 | | | веќе видена

next