Суспендирана лиценцата на водичот Зоран Костадинов од клубот „Трансверзалец“ за технички пропусти, а не поради загинувањето на планинарите Калина Велевска и ...
сите 334 | | | веќе видена

Половина милион евра од ЕБОР- техничка помош за подготовка на аукциски систем и за нов тендер за соларни електроцентрали и ветерници. Ќе се изработуваат правни ...
сите 35 | | | веќе видена

Средбата и разговорите меѓу македонскиот и бугарскиот претседател, Ѓорге Иванов и Румен Радев претставува ново продлабочување на односите меѓу двете земји, ...
сите 244 | | | веќе видена

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев на 26 февруари ќе престојува во Лондон, Обединетото Кралство, каде ќе учествува на Самитот за Западен ...
сите 58 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ја обвинија Русија за ланскиот кибернетички напад наречен „НотПетја“, кој во јуни ги оштети компјутерите на владата и на ...
сите 28 | | | веќе видена

Еврокомесарот Хан е цврсто убеден дека Скопје и Атина ќе ја надминат разликата до крајот на јуни. Сепак, тој не сакаше да прецизира рокови за датум за почеток ...
сите 122 | | | веќе видена

Демократите во американскиот Конгрес поднесоа предлог- закон со кој се предвидува сума повисока од милијарда долари за подобрување на кибернетичката заштита на ...
сите 28 | | | веќе видена

next