На денешната церемонија за доделување награди од независни жири комисии во рамки на Берлинскиот меѓународен филмски фестивал, беше соопштено дека престижната ...
сите 89 | | | веќе видена

Жителите на градот Козиревск во областа Камчатка во Русија се едни од ретките луѓе во светот кои можат да кажат дека буквално се наоѓаат во снег до гуша. ...
сите 33 | | | веќе видена

Рејчел Џонсон, сестрата на конзервативниот пратеник Борис Џонсон, во емисијата The Pledge се појавила голаи на тој начин вели ќе се бори за Британија остане во ...
сите 18 | | | веќе видена

 Иако чувството на мајката е неспоредливо кога станува збор за раѓањето, денес, и татковците можат да го искусат моментот на доаѓањето на свет на нивното ...
сите 12 | | | веќе видена

Поради акцијата за расчистување на огромните количества смет насобран од големиот број комерцијални планинарски експедиции, Кина забрани пристап за туристите ...
сите 8 | | | веќе видена

Проектот „Светот на Биби“ деновиве беше промовиран на „Кидскрин самит“, најголемиот настан посветен на детската забавна индустрија во САД. Настанот се одржа во ...
сите 9 | | | веќе видена

Крузер од Норвешка со околу 1000 патници поради механички проблеми, удрил во пристаништето на Порторико и целосно ги потопил столбчињата наменети за да се ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонскиот планинар и планински тркач, Александар Кирковски за 9 часа и 52 минути се качи и слезе од највисокиот врв во Јужна Америка, Аконкагва. Тој вчера ...
сите 33 | | | веќе видена

Принцес-крофни со рок на траење до утре им биле поделени денеска како ужинка на учениците во ООУ „Димитар Миладинов“ во скопски Центар. Дел од дечињата ги ...
сите 5 | | | веќе видена

Баш убаво што кренавте толкава узбуна па се исчисти ѓубрето во Пелагонија. Што убаво ќе беше да дигавте ваква узбуна и да доаѓавте да снимате секогаш кога на ...
сите 3 | | | веќе видена

next