Доаѓа период на Биковите. Што им носи оваа пролет на хороскопските знаци? Овен Следните недели, вашата импулсивна природа малку ќе згасне. Ќе бидете потрпеливи ...
сите 67 | | | веќе видена

Велигденско јајце, високо над 2 метри ќе биде вистински украс во дворот на црквата „Свети Климент и Пантелејмон“ на Плаошник. „Плаошката екипа“ со многу љубов ...
сите 54 | | | веќе видена

Кулинарските авантури на малиот Роман на Јутјуб редовно ги објавува неговата мајка Ајла. Прв пат таа објави снимка од малото бебе како готви во август минатата ...
сите 10 | | | веќе видена

Меган Маркл наводно сака првите фотографии од бебето да се објават на насловната страница на магазинот Vogue. Анонимен извор раскажа дека Меган и понатаму ги ...
сите 53 | | | веќе видена

БИК Биковите го даваат срцето на дланка и го опсипуваат партнерот со љубов. Од друга страна исто така се сметаат за едни од највнимателните знаци во Зодијакот. ...
сите 23 | | | веќе видена

Според старите обичаи за Велики Петок, се станува од кревет пред изгревањето на сонцето. Луѓето на тој ден носеле вода од езерата и со неа се замивале наутро. ...
сите 9 | | | веќе видена

Вчера се одржа првиот круг на долгоочекуваните претседателски избори, а Фчерашни не би биле тоа што се ако не излезат на терен за да доловат како помина првиот ...
сите 7 | | | веќе видена

Претстојниот Саем на кариера на Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Сити колеџ на својот кампус во Солун ќе дочека повеќе од 40 компании, учесници ...
сите 17 | | | веќе видена

Иако во меѓувреме изгради неверојатна манекенска кариера, и понатаму ја мачи несигурност. За своите 24 години Кендал Џенер може да се пофали дека носела бројни ...
сите 10 | | | веќе видена

Научниците откриле фосилизирано стапало од диносаурус, стар околу 200 милиони години, за време на експедиција на Антарктикот. Откриеното стапало е со големина ...
сите 10 | | | веќе видена

Хитлер успеал да избега од Германија и се скрил во Аргентина . Според вчера декласифицираните документи на Федералното истражно биро на САД од 21 септември ...
сите 10 | | | веќе видена

Темата за балансирано хормонално здравје со години станува сѐ поактуелна. Со тек на времето, секоја жена доаѓа во фаза кога има проблеми со регулирањето на ...
сите 14 | | | веќе видена

next