За време на нивниот настап во Минхен, тие ја извеле и’ најпознатата македонска песна “Maкедонско девојче”, a публиката се кренала на нозе. Оркестарот ...
сите 5 | | | веќе видена

Милан Поповиќ ја сруши куќата во која беше со вонбрачната сопруга Северина. Вилата ја изгради додека беше во љубовна врска со пејачката. Пред три недели не ...
сите 8 | | | веќе видена

Пејачката по месец дена молк откако беше претепана од својот поранешен сопруг, за прв пат објави фотографија на својот Инстаграм профил. На фотографијата таа е ...
сите 11 | | | веќе видена

Долги години е дел од македонската јавна сцена. Често била мета на критики и чаршиски муабети, но многу повќе на пофалби и критики. Важи за силна и енергична ...
сите 15 | | | веќе видена

Анастасија, ќерката на фолк ѕвездата Светлана Ражнатовиќ, го прослави својот дваесети роденден во еден од најлуксузните ресторани во Белград. На забавата ...
сите 11 | | | веќе видена

Каде и да се појави краде внимание и нема маж кој барем еднаш не ја измерил од глава до пети нашата позната и секси водителка Јелена Спенџарска. Неодамна таа ...
сите 3 | | | веќе видена

„Горда мајка“ е рефренот со кој Благица Калева победи на 33-то издание на фестивалот „Фолк фест Валандово“. Познатата пејачка која пред 15 години во ...
сите 9 | | | веќе видена

Сузана Гавазова се разголи и ги покажа облините. Македонската Карлеуша, покажа и како до таков изглед. За претстојното лето таа е подготвена, а вие додека сте ...
сите 12 | | | веќе видена

Пејачот Жељко Јоксимовиќ веќе со години наназад е еден од најпопуларните пејачи на овие простори. Освен што тој е успешен во музиката, тој може да се пофали и ...
сите 5 | | | веќе видена

Наталија Карамнова е девојката која некогаш ги испеа мега популарните и безвременски „Чекај, чекај Тони“ и „Заљубена“. И покрај тоа штоод тогаш до денс се ...
сите 2 | | | веќе видена

Aктерот Роберт де Ниро е ко-сопственик на синџирот на ресторани Nobu. Tој не го поднесува Доналд Трамп, дури и пред тој да биде избран за претседател. Де Ниро ...
сите 5 | | | веќе видена

Славата ја стекна со својата улога грдата Нина, во хрватската серија "Ne daj se Nina", каде што глуми секретарка која што е лудо вљубена во својот директор. ...
сите 5 | | | веќе видена

next