Денешниот понеделникот минува малку помирно од вообичаеното, а вие сеуште сте под влијание на претходниот ден, малку уморни и расеани. Денешниот работен учинок ...
сите 48 | | | веќе видена

Ова е листата на “Forbes” за најплатени познати личности на светот. Погледнете кој колку заработил и од што. Флојд Мејведер Не е случајно што боксерот Флодј ...
сите 20 | | | веќе видена

 Откако постои светот, луѓето целат кон тоа да ја осознаат смислата на животот. За тоа, постојат многу филозофии, учења и чудесни легенди, преку кои мудрите ...
сите 9 | | | веќе видена

Родители внамавајте кога купувате играчки за вашите деца. Ова пластично коњче се паѓа како подарок од чоколадните таканаречени „изненадување“ чоколадни јајца. ...
сите 2 | | | веќе видена

Руската војска соопшти дека успешно биле соборени два непријателски дронови кои што летале во правец кон воздушната база Хмејмим во Сирија. Како што пренесува ...
сите 4 | | | веќе видена

На денешен ден во 356 п.н.е. во градот Пела, во Егејска Македонија, е роден Александар Македонски, една од најпознатите личности на стариот век, војсководец и ...
сите 4 | | | веќе видена

По интернет кружи фотографија на Јеца Љ., како што и гласи профилот на Инстаграм и Фејсбук, на која во прв план е нејзиниот полупрофил, а во позадина човек во ...
сите 3 | | | веќе видена

Ви нудиме два едноставни, но ефикасни методи кои може да ви помогнат кај забрзано чукање на срцето. Кај нагло снижување на температурата човечкото срце почнува ...
сите 3 | | | веќе видена

Порталот Скопје 24 објави фотографии од состојбата на граничниот премин Евзони каде илјадници Македонци враќајки се од одмор во Грција моментално се заглавени ...
сите 2 | | | веќе видена

 Центар за култура Григор Прличев 22.07.2018 21:00 ч. Вечерва на Охридско Лето ќе се одигра театарската претстава Смртта на Дантон“ од Георг Бихнер, во режија ...
сите 27 | | | веќе видена

next