Доаѓа период на Биковите. Што им носи оваа пролет на хороскопските знаци? Овен Следните недели, вашата импулсивна природа малку ќе згасне. Ќе бидете потрпеливи ...
сите 70 | | | веќе видена

Велигденско јајце, високо над 2 метри ќе биде вистински украс во дворот на црквата „Свети Климент и Пантелејмон“ на Плаошник. „Плаошката екипа“ со многу љубов ...
сите 54 | | | веќе видена

Кулинарските авантури на малиот Роман на Јутјуб редовно ги објавува неговата мајка Ајла. Прв пат таа објави снимка од малото бебе како готви во август минатата ...
сите 10 | | | веќе видена

Меган Маркл наводно сака првите фотографии од бебето да се објават на насловната страница на магазинот Vogue. Анонимен извор раскажа дека Меган и понатаму ги ...
сите 53 | | | веќе видена

БИК Биковите го даваат срцето на дланка и го опсипуваат партнерот со љубов. Од друга страна исто така се сметаат за едни од највнимателните знаци во Зодијакот. ...
сите 23 | | | веќе видена

На децата на возраст од две до четири години не треба да им се дозволи да седат пред ТВ екраните повеќе од еден час дневно, а бебињата помлади од една година ...
сите 12 | | | веќе видена

Со синоќешниот танцов перформанс „Секвенци – Минато/Сегашност/Иднина“ во МНТ се заокружи месецот на танцот. Оваа кореографија со потпис на Рисима Рисимкин, ...
сите 18 | | | веќе видена

Славната актерка Моника Белучи (54) го помина велигденскиот викенд Италија. За време на прошетката по плажата, таа случајно покажа премногу, а виновен беше ...
сите 16 | | | веќе видена

Откако шокираше со лошиот изглед по напуштањето на установата за ментално здравје во која наводно сама се пријавила, Бритни Спирс им се обрати на обожавателите ...
сите 27 | | | веќе видена

Според старите обичаи за Велики Петок, се станува од кревет пред изгревањето на сонцето. Луѓето на тој ден носеле вода од езерата и со неа се замивале наутро. ...
сите 9 | | | веќе видена

Вчера се одржа првиот круг на долгоочекуваните претседателски избори, а Фчерашни не би биле тоа што се ако не излезат на терен за да доловат како помина првиот ...
сите 7 | | | веќе видена

next