Хрватска, Шпанија и Русија ќе играат меѓусебе во најтешката од шестте групи според новиот формат во Дејвис купот, по денешната ждрепка во Мадрид. Дејвис купот ...
сите 3 | | | веќе видена

Конференцијата за новинари по повод Левер купот што ќе се одигра во Швајцарија ја одржаа легендарните тенисери Роџер Федерер и Бјорн Борг на езерото Рона во ...
сите 8 | | | веќе видена