Рафаел Надал не се прослави на Мастерсот во Монте Карло каде загуби во полуфиналето од Фабио Фоњини (2-0), а пак денеска многу потешко од очекувањата го ...
сите 100 | | | веќе видена

Италијанскиот град Торино ќе биде домаќин и организатор на завршниот АТП Мастерс од 2021 до 2025 година, потврди денеска Светската тениска асоцијација. Лондон ...
сите 13 | | | веќе видена

Молдавскиот тенисер Раду Албот, кој е 44-ти на АТП листата, на турнирот во Будимпешта славеше во два сета против Сергеј Стаховски, но во финишот на средбата, ...
сите 4 | | | веќе видена