ИнПрес

Охрид, 20. мај 2019 (ИНПРЕС) – Од почетокот на годинава досега Територијалната противпожарна единица Охрид имала вкупно 222 интервенции. Само во месец март ...
сите 25 | | | веќе видена

Ресен, 20. мај 2019 (ИНПРЕС) – На патот село Стење-Царев Двор, во близина на ресенското село Козјак, синоќа околу 22:00 часот, полициски службеници од СВР ...
сите 56 | | | веќе видена

Охрид, 20. мај 2019 (ИНПРЕС) – Поради силниот ветер кој синоќа дуваше во Скопје, два авиони не слетаа на скопскиот аеродром, туку беа пренасочени. Едниот слета ...
сите 42 | | | веќе видена

Охрид, 20. мај 2019 (ИНПРЕС) – Од Демократската унија за интеградија (ДУИ) притискаат во новиот Закон за управување со светското природно и културно наследство ...
сите 16 | | | веќе видена

Охрид, 20. мај 2019 (ИНПРЕС) – Од Здружението на граѓани „Совест“ најавуват протест на улицата „Димитар Влахов” во Охрид, со цел стопирање на изградбата на ...
сите 8 | | | веќе видена

Лопаре, 20. мај 2019 (ИНПРЕС) – Акцијашите од клубот „Брег на младоста“ од Охрид учествуваа на средбите „Мајевица повикува“, кои викендов се одржаа во Лопаре, ...
| | веќе видена

Охрид, 20. мај 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 19. мај 2019 (ИНПРЕС) – Основното училиште „Ванчо Николески“ од Лескоец, овој викенд беше домаќин на Меѓународeн натпревар по англиски, германски и ...
| | веќе видена

Охрид, 19. мај 2019 (ИНПРЕС) – Во вторник, на 21-ви мај во Охрид ќе се одржи Меѓународна регулаторна конференција на која шест држави од Балканот ќе ги ...
сите 17 | | | веќе видена

next