ИнПрес

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Не можеме, а да не потсетиме дека откако со СДСМ „дојде животот“ во Охрид и Република Македонија, не само што нема правда и ...
сите 42 | | | веќе видена

Скопје, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Македонската А репрезентација ги започнува подготовките за првиот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020 против Летонија кој ...
сите 40 | | | веќе видена

Мајами, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Организаторите на Мастерсот во Мајами извршија жребување за турнирот со вкупен награден фонд од 9,3 милиони долари. Новак ...
сите 123 | | | веќе видена

Охрид. 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Како дел од активностите на Еразмус+ проектот, група ученици од охридската гимназија остварија возвратна посета на гимназијата ...
сите 26 | | | веќе видена

Скопје, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата „Гром“, Стевчо Јакимовски утрово е приведен и е изнесен пред судија ...
сите 174 | | | веќе видена

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Инспектори од Државниот градежен инспекторат започнаа да спроведуваат контроли на плажите на охридско-струшката ривиера. Целта ...
сите 8 | | | веќе видена

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло време во утринските часови со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во ...
сите 163 | | | веќе видена

next