Кармин

Барселона со вчерашната гостинска победа над Алавес од 2-0 дојде на еден чекор до титулата во Примера. Каталонците сега имаат 80 бодови или 12 повеќе во однос ...
сите 24 | | | веќе видена

Демократска партија на Турците преку соопштение изрази загриженост за случувањата во Исламската верска заедница. „Крајно сме загрижени поради последните ...
сите 362 | | | веќе видена

Алексис Санчез оваа сезона во дресот на Манчестер Јунајтед го одигра 23-от натпревар и притоа даде дури два гола и имаше четири асистенции. Тоа е премалку за ...
| | веќе видена

Разговорот за работа е прилично стресна ситуација во која луѓето можат да изнакажат сешто. За тоа воглавно се свесни и работодавачите, па обично не ги земаат ...
сите 2 | | | веќе видена

Кандидатката за претседател, Гордана Сиљановска-Давкова на нејзиниот профил на „Твитер“ напиша дека жали што нејзиниот противкандидат, Стево Пендаровски го ...
сите 126 | | | веќе видена

Иако Исламската држава преземала одговорност, докази за тоа уште нема, а иако се зборува дека нападите на црквите и хотелите се одмазда за пукањето во џамиите ...
сите 467 | | | веќе видена

Вчера како и денеска се играа/играат заостанатите мечеви во Премиер лигата по што сите екипи ќе имаат 35. рунди зад себе, односно ќе имаме вистинска слика за ...
сите 14 | | | веќе видена

Што доколку би знаеле дека патиките кои ги носите на утринско трчање еден ден можат да завршат како сосема нови на други стапала? Со новата Адидас колекција ...
сите 4 | | | веќе видена

Во шокантното сведоштво во "New York Times" опишани биле детали од злосторствата кои припадниците на специјалните сили на американската војска ги извршиле во ...
| | веќе видена

Деталите за продолжението на најпознатиот агент Џејмс Бонд, 25 по ред ќе бидат познати утре на официјалното претставување на информации во пресрет на почетокот ...
| | веќе видена

На средбата со Мајкл Стибе, дипломатски советник на холандскиот премиер, беше разговарано за направеното на домашен план и беше поздравен историскиот пресврт ...
сите 31 | | | веќе видена

Гордана Сиљановска со фри-шоп на нејзиниот сопруг во време на тразицијата е типичен пример за транзициски профитер и симбол за непотизам, велат од ...
сите 25 | | | веќе видена

Оваа вечер во првата лига на Англија се игра големата градска пресметка меѓу Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити, дуел кој е голем влог за двата состави со ...
сите 39 | | | веќе видена

ИВЗ обвинува дека Граѓанскиот суд донел одлука за именување нов реис врз основа на фалсификувани документи, печати и потписи. Oд ИВЗ тврдат дека потписот на ...
сите 362 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи соопшти дека се можни прекини на електронскиот систем за годишните даночни пријави. „Со цел да се обезбеди непречено генерирање и ...
сите 50 | | | веќе видена

Зоран Заев, Стево Пендаровски и Оливер Спасовски ја злоупотребуваат полицијата и се обидуваат да ја претворат во партиска подружница на СДСМ, изјави Орце ...
сите 13 | | | веќе видена

next