Либертас

Судијката Добрила Кацарска ја изрече првата пресуда за поранешниот премиер Никола Груевски во случајот „Тенк“, во траење од две години. Во издвоена постапка ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако Јавното обвинителство за гонење организиран криминал ја прошири листата на обвинети со организаторите, судијата Кацарска вели дека не знае дали правдата ...
сите 3 | | | веќе видена

Судијката Добрила Кацарска во „Правда и неправда“ се осврна на пресудата на Aбдул Фета Аљими, полицискиот службеник кој го спаси пратеникот Зијадин Села и кому ...
сите 117 | | | веќе видена

„Првиот пат кога го слушнав Мицкоски како рече Кацарска судство слатко се насмеав, но со целата одговорност тврдам дека во безмалку 33 години колку сум судија ...
сите 117 | | | веќе видена

Судијката Добрила Кацарска која гостуваше во авторската емисија на Гордана Дувњак „Правда и неправда“ зборуваше за пресудите од случајот 27 април со фокус на ...
сите 117 | | | веќе видена

Во емисијата „Правда и неправда“ на 1ТВ, судијката Добрила Кацарска изјави дека немала ни трошка сомнеж дека обвинетите го сториле кривичното дело терористичко ...
сите 117 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев во рамки на еднодневната посета на Брисел, денеска оствари средба и со Комесарот за ...
сите 44 | | | веќе видена

Владата на денешната седница го прифати усогласениот текст на Договорот за намалување на цените на услугите за роаминг во мрежите за јавни мобилни комуникации ...
сите 49 | | | веќе видена

Европската Комисија со пофалби но не и со гаранција дека во јуни ќе има зелено светло за отпочување на преговорите со ЕУ. И Могерини и Хан денеска задоволни од ...
сите 44 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по средбите во седиштето на Европската Унија, оствари средба со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и ја потврди посветеноста ...
сите 15 | | | веќе видена

Откако од бомбите што ги испитуваше СЈО се дозна за начинот на кој поранешната власт договарала уривање на комплексот „Космос“ на семејството Цановски, тие ...
сите 19 | | | веќе видена

Неколку дена по упадот на демонстрантите во српската национална телевизија РТС, екипата на 1ТВ известува од Белград. Новинарката Кристина Атовска ја пренесе ...
сите 100 | | | веќе видена

Советот за стабилизација и асоцијација потсети дека Спогодбата за стабилизација и асоцијација (ССА) останува во сржта на односите меѓу ЕУ и Република Северна ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот на ГДУ, Петар Колев во својот говор во Штип се осврна на повеќе теми: Моќен говор на Петар Колев, претседател на Граѓанско Демократска Унија-ГДУ ...
сите 7 | | | веќе видена

Поздравен е силниот напредок на Република Северна Македонија во исполнувањето на реформската агенда, а добиено е и охрабрување пред јуни оваа година државата ...
сите 108 | | | веќе видена

next