Алое вера - намирница кој содржи повеќе од 240 хранливи состојки, која била прв избор за нега на лице и на Клеопатра.  Бенифиции од аплицирање алое вера на ...
сите 7 | | | веќе видена

Пејачката Рита Ора често нè изненадува со своите модни комбинации кога се појавува на свечените настани кои освен неа ретко дека некој друг би ги носел. За ...
сите 3 | | | веќе видена

 Ирина Шајк во аутфит инспириран од казино, Каја Гербер во аутфит со долар-принт – моделите прошетаа на писта сo огромни перики, во екстравагантни аутфити од ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден од омилените дизајнери на кралското семејство Ердем Моралиоглу ја претстави новата есенска колекција која дамите веќе ја обожаваат. Овојпат, тој посочи ...
сите 3 | | | веќе видена

Наводен прељубник бил откриен откако цимерката на девојката со која што спиел го препознала на Инстаграм и ѝ го кажала тоа на неговата девојка. Џес Мекин од ...
сите 2 | | | веќе видена

Тоа што по поплавите во Австралија има змии и крокодили, ама воопшто не не плаши да прошетаме токму во оваа од една страна далечна земја, од друга страна ако ...
| | веќе видена

Австралиската актерка Марго Роби важи за една од најубавите жени во светот на познатите. Оваа титула ѝ ја донесоа прекрасните црти на лицето, беспрекорниот ...
| | веќе видена

Американскиот режисер Спајк Ли рекол дека повеќе нема да носи облека од модните куќи Гучи и Прада сè додека овие брендови не вработат модни дизајнери-црнци. ...
сите 2 | | | веќе видена

next