Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека состојбата со Хрватска по инцидентот при кој лидерот на радикалите и хашки осуденик Воислав Шешељ го газеше ...
сите 56 | | | веќе видена

Бројот на мигранти и бегалци, кои пристигнуваат на грчките острови во источниот дел на Егејското Море, продолжи да се зголемува и во текот на изминатава ...
сите 11 | | | веќе видена

По смртта на Адеа Шабани од Скопје, смртта на Србинката Драгана Шолаја исто така го потресе регионот. Младата 24-годишна девојка отишла на програмата Ворк енд ...
сите 23 | | | веќе видена

Сигурно се сеќавате на валканиот дожд кој минатата недела заврна и во Македонија и им создаде нервоза на сите. Песокливиот дожд кој кај народот е познат како ...
сите 6 | | | веќе видена

Во последните месеци Хрватска се најде во опкружување на држави во кои се појавија морбили. Заболени има во Србија, Албанија, Македонија, Црна Гора, БиХ и ...
сите 12 | | | веќе видена

Со прекин на снабдувањето со електична енергија, грчкиот синдикат ќе почне со протести поради најавената приватизација на електроцентрали и јагленокопи во ...
сите 3 | | | веќе видена

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај кој вчера дојде во Скопје на регионалниот форум за дигитализација, можел да биде приведен на граница на барање на српските ...
сите 68 | | | веќе видена

Најсреќна ќе бев ако и мене ме убиеја со него. Ќе ми беше полесно отколку вака. Човек како него не се раѓа два пати. Ова се зборовите на девојката на убиеното ...
сите 21 | | | веќе видена

Една од водечките луѓе на најголемата турска опозицска формација, Републиканската народна партија (ЦХП), пратеничката Дидем Енгин денеска најави дека ќе се ...
сите 42 | | | веќе видена

next