Лидерот на опозициската дермократска партија,Љуљзим Баша,која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување ...
сите 68 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека предлогот на „Договорот со народот“, направен од опозицијата, е „збир на неверојатни глупости“, како ...
сите 48 | | | веќе видена

Во Романија како последица од грип досега починале 92 лица, а како што пренесуваат романските медиуми, последната жртва не била вакцинирана. Бројот на жртви во ...
сите 123 | | | веќе видена

Валери Рејес (24) од Њујорк се фотографирала со својот дечко Хавијер да Силва Рохас во аптека, а направеното селфи и било последното нешто што девојката го ...
сите 32 | | | веќе видена

Вчера, 12-годишно дете од едно село во јужна Србија извршило самоубиство, пукајќи си во уста со пиштолот на својот татко. Покрај неговото безживотно тело е ...
сите 18 | | | веќе видена

Шлеп служби во градот не поседуваат лиценци за вршење дејност. Тоа го открија од Инспекторатот на Град Скопје кои во собработка со Министерството за внатрешни ...
сите 10 | | | веќе видена

Во Албанија е уапсен Ф.Д. (32) граѓанин на Косово поради сомнеж дека се борел на страна на терористички групи, соопшти денеска албанската полиција.Тој е уапсен ...
сите 6 | | | веќе видена

Граѓаните од претседателот Александар Вучиќ бараат различни работи преку писма кои му ги предадоа за време на неговата обиколка низ сите градови во Србија. ...
сите 2 | | | веќе видена

Граѓаните на Бар утринава се собраа и се обидеа да спречат влегување на багер на градилиште на градинка во двор на барска гимназија, по што интервенираше ...
| | веќе видена

САД не се организатори, ниту финансиери на протестите „1 од 5 милиони“ во Србија, соопшти Амбасадата на САД во Белград, како одговор на тврдењата на ...
сите 7 | | | веќе видена

Албанската владејачка социјалистичка партија упати апел до опозицијата да гласа за изборните реформи. Преку координаторот на пратеничката група, Таулант ...
сите 9 | | | веќе видена

Момче беше избодено утринава околу 05:30 часот пред зграда во Белград. Според неофицијални ифнромации на Курир.рс наводно пред зградата дошло до драма рано ...
сите 4 | | | веќе видена

next