Премиерата на сјајниот авантуристички филм „Aquamen“, кој го толкува фантастичниот Џејсон Момоа, кој и во реалниот живот е многу сличен со идејата како што ...
сите 12 | | | веќе видена

Познатите холивудски актери Семјуел Л. Џексон, Брус Вилис и Џејмс МекАвој ги имаат главните улоги во долгоочекуваниот хорор-трилер”Стакло“ (Glass) кој во ...
сите 6 | | | веќе видена

 Има добри, има лоши филмови и има – божиќни филмови. А според некое непишано правило, ретко кога ваквите филмови обоени со новогодишно-божиќна тематика се ...
| | веќе видена

Дали може Emma Stone да ја надмине Glenn Close? Не постои личност чие детство не беше обележано со приказна на Дизни за 101 Далматинец, или барем со ликот на ...
| | веќе видена

 За да се сними филм, понекогаш е потребно во него да се внесе многу наука, за крајниот резултат да биде логичен и правилен. Било да се работи за хемија, ...
| | веќе видена

Во Кинотека на Македонија синоќасе одржа премиерата на кусиот аматерски филм „Мојата порта“, производ од неколку месечни интерактивни работилници за изработка ...
сите 10 | | | веќе видена

Третото издание на фестивалот на филмската монтажа „Синематик“ од Скопје ќе се одржи утре и задутре во Кинотеката на Македонија. Фестивалот, кој го организира ...
сите 7 | | | веќе видена

next