Сезоната Симпсонови која се емитува во моментов по епизода има гледаност од околу 7,5 милиони луѓе. Моментално се емитува 30-тата сезона на славната серија ...
сите 3 | | | веќе видена

На неколку дена пред светската премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија”, Продукцијата „Сестри и Брат Митевски“ го објави и официјалниот трејлер. ...
сите 4 | | | веќе видена

Новата серија на Netflix е всушност колекција на 18 кратки, анимирани филмови кои се преплетуваат низ неколку жанрови, како научна фантастика, фантазија, хорор ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонскиот независен филм „Јавачи на коњи” ја доби наградата за најдобар филм на филмскиот фестивал „Yala International Film festival” во Непал. „Јавачи на ...
сите 2 | | | веќе видена

Денот на вљубените се наближува, а на домашната стриминг услуга Pickbox пристигнуваат многу нови романтични филмови за Денот на вљубените. Од 11.2. на Pickbox ...
сите 2 | | | веќе видена

Обожавателите на култната ТВ серија “Friends” забележале морничав детаљ во една од епизодите. Сцената од четвртата сезона во која Рејчел Грин во провокативна ...
| | веќе видена

Ракунот Орео, кој е убедливо најпознатиот ракун во светот, почина викендов на 10-годишна возраст. Неговиот лик послужи како инспирација за ликот на Рокет од ...
| | веќе видена

next