Федерацијата на планинари му ја суспендираше лиценцата на организаторот на турата за Кајмакчалан Зоран Костадинов. Во искачувањето на оваа тура загинаа ...
сите 333 | | | прочитана: 40637 | веќе видена

Американскиот претседател ја посети болницата во Флорида, каде се сместени повредените при пукањето во училиштето во Флорида. Пристигнувањето на претседателот ...
сите 149 | | | прочитана: 40006 | веќе видена

За сексуалното злоставување на тринаесетгодишната малолетничка директорот на домот „25 Мај“ вели дека чувствува морална одговорност. во телефонски разговор за ...
сите 168 | | | прочитана: 39805 | веќе видена

Јужнокорејскиот претседател Мун Џе-ин денеска изјави дека смета оти се уште е рано за негова средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и покрај ...
сите 100 | | | прочитана: 33993 | веќе видена

Дваесет и двегодишната И.А. од Кочани е хоспитализирана по семејната трагедија што се случи изутрината во Кочани. По семејна расправија, таткото на девојката, ...
сите 79 | | | прочитана: 30042 | веќе видена

Оваа снимка од Шара покажува колку опасна и непредвидлива може да биде планината кога не се почитуваат безбедносните правила. Оваа снимка од Шара покажува ...
сите 51 | | | прочитана: 16719 | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Преку денот ќе биде потопло, што ...
сите 264 | | | прочитана: 15969 | веќе видена

Посветуваме многу време во Грција дискутирајќи, расправајќи и фрлајќи вина врз Скопје за спорот со името на Поранешната југословенска република Македонија, ...
сите 133 | | | прочитана: 12067 | веќе видена

Претседателот на Русија сопрел можна војна помеѓу Израел и Иран откако телефонски разговарал со израелскиот премиер после ескалацијата меѓу Тел Авив и Дамаск ...
сите 54 | | | прочитана: 5946 | веќе видена

Земјотрес со интензитет од 4,4 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска југозападниот дел на Велика Британија, соопшти Британскиот институт за ...
сите 97 | | | прочитана: 3893 | веќе видена

Тринаесет лица, вклучувајќи три деца, загинаа при пад на хеликоптер на Министерството за внатрешни работи на Мексико, кој летал кон епицентарот каде денеска ...
сите 29 | | | прочитана: 1797 | веќе видена

Независниот синдикат на градежници и Синдикатот на камионски превозници, се против идејата за зголемувањето на старосната граница за пензионирање. Според ...
сите 77 | | | прочитана: 2617 | веќе видена

Зголемен е интересот за подигање на евидентни листови, т.н бели картони за производство на тутун. Ова денеска го потврдија од ПЕ на Министерството за ...
сите 33 | | | прочитана: 1602 | веќе видена

Грција се очекува да пристапи кон постпено олабавување на капиталните ограничувања и да ја крене горната граница за повлекување пари од 1.800 на 2.300 евра ...
сите 56 | | | прочитана: 1518 | веќе видена

Сонот на Американката Микаела Шифрин за освојување четири златни медали на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг нема да стане јаве откако во слаломската трка ...
сите 166 | | | прочитана: 4029 | веќе видена

Вардаровите ракометарки Андреа Лекиќ, Драгана Цвијиќ и Јованка Радичевиќ од следната сезона ќе настапуваат ЧСМ Букурешт, потврди денеска романскиот клубот на ...
сите 81 | | | прочитана: 2895 | веќе видена

Половичен учинок на машкиот и женски состав на Вардар во викенд настапите во Лигата на шампиони. Дамите во "црвено црно" славеа во дуелот против Будуќност и ...
сите 31 | | | прочитана: 2622 | веќе видена

Министерството за транспорт и врски следниот месец ќе распише оглас за распределба на 79 социјални станови низ повеќе градови во државата, од кои 59 се за лица ...
сите 10 | | | прочитана: 364 | веќе видена

(МИА) – Општина Штип на политичките партии и на независните советнички листи и кандидати за градоначалници, кои учествуваа во локалните избори ќе им исплати ...
сите 4 | | | прочитана: 281 | веќе видена

Од 20,00 часот сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар се одвива по една сообраќајна лента со наизменично пропуштање на возилата, информира Автомотосојузот ...
сите 324 | | | прочитана: 27524 | веќе видена

(МИА) – Режисерот Јане Алтипармаков и фотографката Наташа Гелева ќе учествуваат на изложбата „2001: Одисеја во вселената – 50 години“ која на 21 март ќе биде ...
сите 39 | | | прочитана: 1468 | веќе видена

Седумнаесеттото издание на „Зимски салон“, врвната изложба на дела од автори од Македонија и странство, е отворено во „Чифте-амам“, на тема „Спектрални места“, ...
сите 21 | | | прочитана: 550 | веќе видена

Друштвото на писателите на Македонија прими осум нови члена: Живко Грозданоски, Фросина Пармаковска, Игор Станојоски, Ана Мартиноска, Славица Гаџова-Свидерска, ...
сите 37 | | | прочитана: 540 | веќе видена

Што ни предвидуваат ѕвездите за денешниот ден? Какви совети ни даваат за полесно и поубаво да го поминеме денот. ОВЕН – Сабота е, можеби сте планирале илјада ...
сите 41 | | | прочитана: 25969 | веќе видена

Жената родена во овој хороскопски знак не следи никого, туку оди по сопствениот пат. Таа ги прави работите на свој начин. Не е по сечиј вкус, но оние кои ја ...
сите 29 | | | прочитана: 9564 | веќе видена

Хрватската лизгачка Катарина Китаровиќ (17), ќерка на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, во четвртокот како итен случај завршила во една ...
сите 94 | | | прочитана: 2487 | веќе видена

Косово денеска ја одбележува десетата годишнина од независноста, а граѓаните ќе прослават со повеќе манифестации и собири, објави МИА.Прославата започна со ...
сите 26 | | | прочитана: 1054 | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ја повика Европската унија да најде начин со кој ќе ги убеди петте нејзини членки што не ја признаваат независноста на ...
сите 61 | | | прочитана: 980 | веќе видена

VINI VICI во Борис Трајковски (Билети во МКЦ или вечер на врата)

НА 17 ФЕВРУАРИ ВО СКОПЈЕ ДОАЃА НАЈГОЛЕМИОТ ТРАНС АКТ НА СИТЕ ВРЕМИЊА И БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА НАЈБАРАНИТЕ АРТИСТИ НА СИТЕ СВЕТСКИ ПОДИУМИ И ФЕСТИВАЛИ. ВО 2017 VINI ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 23:00:00 , 17 Фев, 2018 до 05:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Urban Dance
 • 1812 доаѓаат, 2833 можеби
 • Mate Mišo Kovač - 17. fevruari 2018 - Vip Arena Boris Trajkovski

  По долги 20 години македонската публика конечно добива можност да ужива во песните на легендарниот хрватски пејач, Мишо Ковач. На 17 февруари 2018, во ...
 • Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski
 • 21:00:00 , 17 Фев, 2018 до 00:00:00 , 18 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Pragma music entertainment
 • 488 доаѓаат, 1446 можеби
 • Салаковски Езера 2.180 мнв и Врв Убава 2.355 мнв

  На 18.02.2018 (недела) ДПС Трансверзалец Скопје организира искачување на Салаковски Езера (2.180 мнв) и Врвот Убава (2.355 мнв) на планината Јакупица. ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:00:00 , 18 Фев, 2018 до 20:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 39 доаѓаат, 537 можеби
 • Златна Бубамара 2018 - За подобар живот

  ЗЛАТНА БУБА МАРА НА ПОПУЛАРНОСТА, 21 издание во 21 век ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ Почитувани љубители на добра забава, чист воздух и ПОДОБАР ЖИВОТ, доаѓа 21 издание на ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Фев, 2018 до 23:00:00 , 22 Фев, 2018
 • Zlatna Bubamara Na Popularnosta
 • 1169 доаѓаат, 4473 можеби
 • Концертна промоција на албумот „Извор“ // 23-26.02, 01-03.03 МОБ

  ПРОМОТИВНИ КОНЦЕРТИ НА КАРОЛИНА СО НОВИОТ АЛБУМ „ИЗВОР“ ВО ФЕВРУАРИ ВО МОБ! Драги пријатели, Со големо воодушевување ви најавуваме дека после блескавиот ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Фев, 2018 до 00:00:00 , 26 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 823 доаѓаат, 2352 можеби
 • Македонски Шлагери

  Пробајте нешто ново, слушнете нешто постаро ~ Македонски шлагери, песни со душа и емоции, заслужено често ги нарекуваме и македонски евергрини. Тоа се песни ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 23 Фев, 2018 до 01:00:00 , 24 Фев, 2018
 • Public Room
 • 89 доаѓаат, 779 можеби


 • На 17 Февруари