Нова Македонија

Владата предводена од Зоран Заев jа завитка Македонија во црнила, го уценува народот и му го менува идентитетот, заради што мора да поднесе оставка и да си ...
сите 151 | | | веќе видена

Кнежинскиот манастир денес го одбележа својот патрон „Свети Ѓорѓија Победоносец“. По тој повод во манастирската црква и пред голем број верници, најпрво беше ...
сите 10 | | | веќе видена

Дваесет и петгодишниот скопјанец С.С. вчера во 02:50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавил дека истиот ден околу 02:30 часот на улицата ...
сите 81 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети изразува загриженост процесот на уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа да не биде загрозен од невниманието на ...
сите 35 | | | веќе видена

Вкупно осум војници загинаа во напад на талибански милитанти врз воена станица во западниот дел на Авганистан, во областа Бала Булук. Како што јави агенцијата ...
сите 7 | | | веќе видена

Бугарија не побарала соработка од македонските власти во однос на истрагата за продажба на бугарски државјанства, рече премиерот Зоран Заев во Лисабон во ...
сите 99 | | | веќе видена

Признавањето „македонски“ јазик и „македонска“ националност е национална отстапка што не ја имаше направено ниту една претходна влада. Таму каде што сите рекоа ...
сите 160 | | | веќе видена

Договорот од Преспа е единствената добра работа во овој момент во Европа, вели европратеникот од СИРИЗА, Стелиот Кулоглу во интервју за грчката новинска ...
сите 15 | | | веќе видена

Британскиот државен министер за Брегзит Куаси Картенг денеска изјави дека гласањето во Парламентот за договор за излез од ЕУ ќе се одржи во вторник. – Ќе има ...
сите 101 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека Иран сака да ги подобри односите со Турција и оти договорот меѓу Анкара и Техеран за соработка на повеќе полиња, ...
сите 9 | | | веќе видена

Американската стопанска комора во Косово (АЦЦК) изрази загриженост поради падот на транспарентноста и ниската заложба на Владата и другите државни институции ...
сите 41 | | | веќе видена

Истрагата на ФБИ за наводните обиди на Русија да се меша во претседателските избори во САД во 2016 година првично се водела против четворица американски ...
сите 14 | | | веќе видена

next