Кога ќе дојде на гласање во грчкиот Парламент, Договорот од Преспа ќе добие широко мнозинство, изрази убедененост спикерот на грчкиот законодавен дом, Никос ...
сите 9 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на министерот Дамјан Манчевски.„Скандалозниот министер Дамјан Манчевски е во агонија!Реформите ...
сите 70 | | | веќе видена

На денешниот протест на производителите на сливи во Делчево се случи инцидент.Неуниформирано лице на МВР со службен фотоапарат ги фотографираше регистарските ...
сите 121 | | | веќе видена

Тетовското Основно јавно обвинителство донесе наредба за истражна постапка против две лица за сторено кривично дело изнуда. Како што информираат оттаму, ...
сите 20 | | | веќе видена

Градската депонија на Велес денеска цел ден гореше, а бел опасен чад се ширеше кон градот. Пожарот со вода го гаснеа екипи на Противпожарната единица и ЈКП ...
сите 16 | | | веќе видена

Целосен отпис на долговите за комунални услуги кои стигнале на извршување пред 2014 година бараат неколку граѓански организации. Велат дека стотици илјади ...
сите 29 | | | веќе видена

Соопштението доаѓа по посетата на министерката за надворешни работи на Гана на Белград, каде наводно се разговарало за можноста оваа земја да го повлече ...
сите 11 | | | веќе видена

Европската фудбалска унија (УЕФА) денеска ги објави имињата на тројцата фудбалери кои влегоа во потесната конкуренција за наградата Најдобар играч во минатата ...
сите 23 | | | веќе видена

Поради свлечиште на патниот правец Македонски Брод – село Самоков, кај автобуската постојка за село Девич, сообраќајот е во прекин од 18.35 часот, информираат ...
сите 199 | | | веќе видена

Ким Кардашијан и Канје Вест привлекле големо внимание во Мајами кога после свадба свратиле на сладолед.Во саботата, после венчавката во Мајами на кое ...
сите 28 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информираат попладнево од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).Оттаму ...
сите 199 | | | веќе видена

next