Селекторот во борење Љуљзим Вранези и репрезентативецот Елмедин Сејфулау беа дел од Европското првенство во борење во Букурешт (Романија), каде Македонија ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на Атлетико Мадрид и Монако, Јаник Фереира Караско е решен да се врати во европскиот фудбал. Тој пред околу една година на изненадување на ...
сите 2 | | | веќе видена

После цели осум години, Жером Боатенг најверојатни ќе го заврши својот престој во Баерн Минхен на крајот на сезоната. Искусниот дефанзивец оваа сезона го ...
сите 3 | | | веќе видена

Фудбалската асоцијација на Англија одлучи да го укине традиционалното наградување на освојувачот на ФА Купот со шампањ од почит кон верските убедувања на дел ...
| | веќе видена

Во Сан Хозе се одигра можеби досега највозбудливиот натпревар во овосезонските разигрувања. Шаркс по продолжение во мајсторката го елиминираше вицешампионот ...
сите 6 | | | веќе видена

Неверојатна ситуација во швајцарската прва лига. Во поголемиот дел од првенствата во Европа се наближува самиот крај, а една од најбурните завршници ќе се ...
| | веќе видена

Eлиминацијата во четвртфиналето од Лигата на шампионите против Ајакс беше голем шок за Јувентус и Кристиано Роналдо. Италијанскиот шампион пред почетокот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Пред неколку дена во шведската лига натпревар играа второпласираниот Даферфорс и домаќинот Остер, средба која на крајот заврши без победник 1:1. Овој натпревар ...
| | веќе видена

Кениецот Асбел Кипроп, олимпискиот шампион на 1.500 метри од Пекинг 2008-та и трикратен светски првак (Даегу 2011, Москва 2013 и Пекинг 2015-та), е суспендиран ...
сите 5 | | | веќе видена

Поранешниот УФЦ фајтер Родриго де Лима го загуби животот во својот роден Бразил во неделата откако по расправија со еден возач на Убер на бензинска пумпа, тој ...
сите 2 | | | веќе видена

next